آرشیو اخبار

<FONT size=2>اولین جشنواره ملی ابتکارات کاربردی انرژی</FONT>

<P class=MsoNormal dir=rtl style="TEXT-JUSTIFY: kashida; MARGIN: 0in 0in 0pt; TEXT-ALIGN: justify; TEXT-KASHIDA: 0%"><SPAN lang=FA style="FONT-FAMILY: Tahoma; mso-bidi-language: FA"><A href="http://www.saba.org.ir/"><FONT color=#000000 size=2>سازمان بهره وری انرژی ایران (سابا)</FONT></A><FONT color=#000000 size=2> و شرکت بهینه سازی مصرف سوخت کشور به منظور توسعه و هدایت هدفمند تحقیقات و ابتکارات کاربردی در زمینه انرژی <SPAN style="COLOR: #993300">اولین جشنواره ملی ابتکارات کاربردی انرژی</SPAN> را در شهریور ماه سالجاری برگزار می نمایند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر</FONT><A href="http://www.saba.org.ir/"><FONT color=#000000 size=2> کلیک</FONT></A><FONT color=#000000><FONT size=2> کنید.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p></o:p></FONT></FONT></SPAN></P>

ادامه مطلب

مسابقه خاطرات تلخ و شیرین دانشجویی

اولین دوره مسابقه خاطرات تلخ و شیرین زندگی دانشجویی شامل فیلمنامه، نمایشنامه، کاریکاتور، شعر، داستان، طنز مکتوب و عکس، می باشد. آخرین مهلت ارسال آثار، ۱۰ خرداد ۱۳۸۶ خواهد بود. جهت تهیه فرم و کسب اطلاعات تکمیلی به دفتر کارشناس نشریات مدیریت فرهنگی مراجعه نمایید.

ادامه مطلب

افزایش سهمیه های کارآموزی دانشجویان جهت تابستان سال ۸۶

با پی گیریهای مدیریت ارتباط با صنعت دانشگاه بیش از ۱۲۰ نفر سهمیه کارآموزی توسط دفتر مرکزی ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در تابستان ۸۶ جهت کارآموزی دانشجویان دانشگاه کاشان تخصیص یافت. علاوه بر این سهمیه ها، حدود ۵۰ سهمیه نیز از شرکتها و کارخانه های مستقر در کاشان اخذ گردید. با توجه به اهمیت دوره کار‌آموزی در تکمیل آموخته های تئوری دانشجویان و تأکیدات وزارت علوم، اجباری شدن دوره کارآموزی از مهر ۸۶ برای کلیه دانشجویان مقاطع کارشناسی دانشگاههای کشور تحت بررسی است. دانشجویان گرامی جهت ثبت نام و اخذ معرفی نامه در ساعات اداری به مدیریت ارتباط با صنعت دانشگاه مراجعه نموده و جهت اطلاع از محلهای کارآموزی به وب سایت این مدیریت بخش کارآموزی مراجعه نمایند.

ادامه مطلب

امضای قرارداد نظارت بر ۲۵ طرح پژوهشی استانی مابی

در اجرای مصوبه کار گروه پژوهش، آمار و فناوری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان نظارت برپروژه های تحقیقاتی استانی به دانشگاههای دولتی استان محول گردید. لذا قرارداد نظارت بر ۲۵ طرح پژوهشی استانی توسط اعضای هیأت علمی دانشگاه کاشان فی مابین سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان و معاونت محترم پژوهشی امضاء گردید. پی گیریهای لازم جهت عقد قرارداد و اعلام مشخصات ناظرین هیأت علمی توسط مدیریت ارتباط با صنعت انجام شد.

ادامه مطلب

اعلام اولویتهای پژوهشی مورد نیاز وزارت تعاون در سال

با عنایت به تصویب آئین نامه طرحهای پژوهشی بیرونی دانشگاه در هیأت محترم رئیسه و با پی گیری مدیریت ارتباط با صنعت دانشگاه انعقاد اینگونه قراردادها با خارج از دانشگاه در اولویت کاری حوزه معاونت پژوهشی دانشگاه قرار دارد. از آنجا که بخش بزرگی از طرحهای پژوهشی توسط سازمانها و وزارت خانه های دولتی سفارش داده می شود، اعضای هیأت علمی دانشگاه می توانند با توجه به تخصص و علاقه، خود مجری اینگونه طرحها باشند. اولویتهای پژوهشی وزارت تعاون و فرمهای مربوطه در اینجا موجود است. اعضای محترم هیأت علمی می توانندحداکثر تا تاریخ ۲۵/۲/۸۶ فرمهای تکمیل شده را به مدیریت ارتباط با صنعت دانشگاه تحویل نمایند.

ادامه مطلب

درگذشت استاد خلیل درودچی

استاد خلیل درودچی مسئول راه اندازی دانشکده معماری و هنر دانشگاه کاشان، عضو گروه هنرهای سنتی و فرهنگستان هنر و عضو گروه فرش پژوهشکده هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری درگذشت. درودچی که متولد ۱۳۲۹ شیراز و دانش آموخته کارشناسی ارشد اقتصاد بود در کنار فعالیتهای مختلف علمی هنری از نخستین کسانی بود که تحقیقات و مطالعات دانشگاهی آموزش آکادمیک رشته فرش، هنرهای سنتی و صنایع دستی را در ایران پایه گذاری کرد. وی برای اولین بار در کشور رشته فرش را در دانشکده معماری و هنر دانشگاه کاشان راه اندازی کرد.روابط عمومی دانشگاه با ستایش و ارج داشت خدمات و زحمات بی شائبه این روانشاد در راه اندازی دانشکده معماری و هنر، فقدان او را تسلیت می گوید و برای روحش علو درجات را مسئلت می نماید.

ادامه مطلب

بیست و یکمین جشنواره بین المللی خوارزمی

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری – سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران بیست و یکمین جشنواره بین المللی خوارزمی را با هدف شناسایی و معرفی طرح های نوین و برتر بنیادی، کاربردی، توسعه ای و ابتکاری در عرصه ملی و بین المللی، با مشارکت پژوهشگران، مبتکران و فناوران برگزار می نماید. علاقمندان می توانند در رشته های : برق و کامپیوتر، مکانیک، متالوژی و مواد، صنایع شیمیایی، عمران، فناوری اطلاعات، هوافضا، کشاورزی و منابع طبیعی، صنایع، بیوتکنولوژی و علوم پایه پزشکی، هنر و معماری، علوم پایه و علوم انسانی در این جشنواره شرکت نمایند. متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات و نحوه شرکت در جشنواره به نشانی سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران و یا وب گاه جشنواره مراجعه نمایند.

ادامه مطلب

برنامه های اجرا شده در خوابگاه برادران

مسابقه مچ اندازی: این برنامه با شرکت حدود ۴۰ نفر از دانشجویان طی ۴ مرحله و در ۴ شب برگزار شد و از این تعداد، ۵ نفر به عنوان برنده انتخاب شدند. ایستگاه صلواتی: به مناسبت تولد امام حسن عسگری، در محل خوابگاه برادران از دانشجویان خوابگاهی با شربت و شیرینی پذیرایی شد. مراسم وفات حضرت معصومه : به منظور عزاداری در وفات حضرت معصومه، مراسمی پس از نماز مغرب و عشاء برگزار شد. جلسه زیارت عاشورا: با تلاش و همکاری امور فرهنگی خوابگاه ها، هر هفته یکشنبه شب پس از نماز مغرب و عشاء زیارت عاشورا قرائت می گردد. پخش فیلم : هر هفته، سه شنبه شب ، یک فیلم سینمایی در خوابگاه برادران پخش می شود.

ادامه مطلب

مسابقه کتابخوانی

امور فرهنگی خوابگاه ها با همکاری سازمان تبلیغات، مسابقه کتابخوانی کتاب شرح مطهر در احادیث نبوی را برگزار می نماید. دانشجویان برای ثبت نام و دریافت کتاب مذکور می توانند تا پایان اردیهشت ماه به دفتر کارشناس فرهنگی دانشکده مهندسی مراجعه نمایند. به برندگان این مسابقه، سفر کربلا برای ۳ نفر اول،سفر مشهد برای ۱۰ نفر بعدی به همراه جوایز نفیس دیگر تعلق می گیرد.

ادامه مطلب