ساخت دستگاهی پیشرفته برای تصفیه و ضدعفونی هوا بدون تولید هیچ‌گونه گاز مضر توسط محققان دانشگاه کاشان

تعداد بازدید:۲۲۳۸

با روند رو به رشد شیوع ویروس کرونا، محققان  دانشگاه کاشان موفق به ساخت دستگاهی پیشرفته برای تصفیه و ضدعفونی هوا بدون تولید هیچ گونه گاز مضری شدند.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه کاشان گفت: این دستگاه با استفاده از فناوری پلاسمای سرد، باعث تصفیه و ضد‌عفونی کردن محیط می گردد.

دکتر مجید منعم زاده با بیان اینکه، سرعت و قدرت ضد عفونی کنندگی بالای دستگاه مانع باقی ماندن ویروس کرونا این مهمان ناخوانده در هوای محیط شود، اظهار کرد: توان مصرفی دستگاه  ۳۰۰ وات بوده همچنین این دستگاه با دبی 150 مترمکعب در ساعت، دارای سیستم کنترل از راه دور و صفحه کلید لمسی بوده و قابلیت تنظیم دبی دستگاه را بسته به فضای مربوطه دارا می باشد.

معاون پژوهشی دانشگاه کاشان با اشاره به اینکه در حال حاضر این دستگاه مراحل تست و تاییدیه فنی را میگذراند.خاطر نشان کرد: با توجه به حضور ویروس کرونا در کشورمان و از طرفی اهتمام مسوولان و دست اندرکاران به پاکسازی محیطی از ویروس، بهره‌گیری از این دستگاه می‌تواند ثمرات بسیاری را برای سلامت مردم کشورمان به دنبال داشته باشد.

دکتر منعم زاده بابیان اینکه در کشور این ویروس فراگیر شده و به سرعت در حال گسترش است و راهکارهای علمی می تواند ثمربخش باشد و تاحدود زیادی به سلامت مردم جهان و کشورمان کمک نماید، اظهار کرد: پاکسازی کامل و دقیق محیط های عمومی همانند مترو و اتوبوس‌ها، میکروب‌زدایی اتاق‌های بیمارستانی، ضدعفونی کردن محیط‌هایی همانند تالارها و سالن‌های همایش‌ها و سینماها، گندزدایی محیط‌های سرپوشیده پرجمعیت، اهتمام به پاکسازی و تصفیه هوای مکان‌های عمومی همانند بقاع متبرکه و مساجد، ضدعفونی کردن محیط‌های ورزشی و سالن‌های آرایشگاهی، مدارس و دانشگاه‌ها، ساختمان‌های اداری و دولتی و ..... می تواند به طور جدی مورد توجه قرار گیرد و راهکار تمامی این موارد نیز از طریق این چنین دستگاههایی قابل اجرا خواهد بود.

محققان ساخت این دستگاه آقایان اکبر تکری، حامد بنانی فرد، رضا محصل  و سید علیرضا موسوی از دانشجویان دانشگاه کاشان، در شرکت پنتا پارک علم و فناوری این دانشگاه مستقر هستند که این شرکت می‌تواند بسته به نیاز، با قرار دادن دستگاهی متناسب با هر ساختمان یا دانشکده و... کل محیط ساختمان را ضد عفونی نماید.

انعکاس خبر در رسانه ها:

وزارت علوم

خبرگزاری صدا و سیما

خبرگزاری آنا

شفا آنلاین

خبرگزاری ایسنا

پورتال خبری کاشان

عصر کاشان

باشگاه خبرنگاران جوان

 

کلید واژه ها: دستگاه ضد عفونی کننده دانشگاه کاشان ساخت دستگاه ویروس کرونا شرکت پنتا


( ۷ )

نظر شما :