موفقیت دانشجویان دانشگاه کاشان در ساخت پایلوت تصفیه پساب آب و روغن به روش هوشمند با استفاده از فناوری نانو

تعداد بازدید:۴۴۲۲

 رییس پژوهشکده علوم و فناوری نانو دانشگاه کاشان گفت: تیم بستا فناوران ایران متشکل از دانشجویان دانشگاه کاشان موفق به ساخت سیستم تصفیه پساب آب و روغن شدند.

دکتر مسعود همدانیان افزود: این فناوری با استفاده از نانومواد سه بعدی آئروژلی است که خواص آن با تکنولوژی کامپوزیت و اصلاح سطح ارتقا یافته و توانایی حذف کامل روغن از آب به صورت پیوسته را دارد.

وی  از مزایای این سیستم نسبت به روش های متداول، را کاهش هزینه و فضای لازم برای تصفیه پساب و افزایش بازده تصفیه ذکر کرد و اظهار داشت: نمونه پایلوت این سیستم در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب ایران که از ۸ الی ۱۱ مهرماه برگزار گردید رونمایی شد و مورد استقبال صنایع پتروشیمی، پالایشگاهی، شرکت های صنعتی و فعالان تصفیه آب و پساب قرارگرفت.

وی خاطر نشان کرد: همچنین هیئتی از کشور چین به سرپرستی معاون پارک علم و فناوری محیط زیست این کشور از این سیستم بازدید کرده و مذاکراتی جهت فعالیت های برون مرزی جهت استفاده از این فناوری صورت دادند.

تیم بستا فناوران ایران متشکل از آقایان مهدی اعتمادی، حامد بنانی فرد، حامد شادان فر و سرکار خانم نازنین مصلح از دانشجویان دانشگاه کاشان می باشد.

لینک انعکاس خبر در رسانه ها:

https://www.msrt.ir/fa/news/50254

http://ahlekashanam.net/2019/10/05/

http://isfahan.iribnews.ir/fa/news/2540584

http://www.ghatreh.com/news/nn48943791/

http://kashanonline.ir/index.php/component/k2/item/7230-1398-2019

https://khabarban.com/a/25355706

 

 

کلید واژه ها: ساخت سیستم تصفیه پساب پساب دانشگاه کاشان نانو پژوهشکده علوم و فناوری نانو دانشجویان دانشگاه کاشان


( ۳ )

نظر شما :