دانشگاه کاشان در نظام رتبه‌بندی تایمز ۲۰۲۰ آسیا رتبه دوم را در بین دانشگاه‌های جامع کسب کرد

تعداد بازدید:۱۷۷۵

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه کاشان گفت: دانشگاه کاشان در رتبه‌بندی قاره آسیای نظام رتبه‌بندی تایمز، رتبه دوم را در میان دانشگاه‌های جامع کشور کسب کرد.

دکتر مجید منعم زاده با اشاره به اینکه رتبه بندی آسیایی تایمز در سال ۲۰۲۰، تعداد ۴۸۹ دانشگاه  از ۳۰ کشور و از جمهوری اسلامی ایران تعداد ۴۰ دانشگاه حضور داشته‌اند، افزود: دانشگاه کاشان توانست با کسب 39 امتیاز در چهار شاخص پژوهش، آموزش، استنادها، درآمدهای صنعتی و چشم‌انداز بین‌المللی در جایگاه 110 ام در میان دانشگاه‌های آسیا و دوم در میان دانشگاه‌های جامع کشور قرار گیرد.

وی اظهار داشت: روش شناسی این رتبه‌بندی همانند روش‌شناسی رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌ها است که از ۱۳ شاخص در قالب ۵ معیار آموزش (۲۵)، پژوهش (۳۰)، استنادات (۳۰)، درآمد صنعتی (۷.۵) و وجهه بین المللی (۷.۵) بهره جسته است. با این حال در رتبه‌بندی دانشگاه‌های آسیایی، پس از محاسبه امتیازات بر اساس شاخص‌ها نتایج کسب شده را بر اساس دانشگاه‌های موجود در این رتبه بندی باز تنظیم می‌کند.

 در این رتبه‌بندی دانشگاه Tsinghua University و دانشگاه Peking University از کشور چین رتبه‌های اول و دوم را در بین دانشگاه‌های آسیایی به خود اختصاص داده‌اند و این برای اولین بار است که دو دانشگاه از چین در صدر جدول این رتبه بندی دیده می‌شود. دانشگاه‌های National University of Singapore و University of Hong Kong به ترتیب رتبه‌های دوم و سوم را دارند.

 گزارش رتبه بندی تایمز

انعکاس خبر در:

خبرگزاری مهر

خبرگزاری تابناک

خبرفارسی

 

کلید واژه ها: نظام رتبه بندی تایمز دانشگاه کاشان دانشگاه های برتر ایران رتبه بندی دانشگاه ها


( ۲ )

نظر شما :