برای دومین سال پیاپی؛ دانشگاه کاشان در میان اثرگذارترین دانشگاه های جهان قرار گرفت

تعداد بازدید:۴۰۰۲

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه کاشان گفت:  بر اساس اعلام  نظام رتبه‌بندی تایمز، دانشگاه کاشان در دومین سال متوالی در میان اثرگذارترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفت.

دکتر مجید منعم زاده با اشاره به اینکه در نسخه سال ۲۰۲۰ تایمز، تعداد ۷۶۶ دانشگاه از ۸۵ کشور جهان بررسی شده‌ است، افزود: دانشگاه کاشان در نظام رتبه‌بندی دانشگاه‌های اثرگذار تایمز، در بازه رتبه‌ای 601+ جهان  و  پنجم در میان دانشگاه‌های کشور و چهارم در میان دانشگاه‌های جامع کشور قرار گرفته است.

رتبه بندی تأثیرات دانشگاه‌ها برای اولین بار سال ۲۰۱۹ از سوی نظام رتبه بندی بین المللی تایمز انجام شد. تایمز در این رتبه بندی دانشگاه‌ها را بر اساس اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد (SDGs) ارزیابی می‌کند. اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد ۱۷ مورد است که مؤسسه تایمز برای این رتبه بندی از آنها استفاده کرده است.

اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد شامل ۱: نبود فقر ۲: نبود گرسنگی ۳: سلامت و رفاه برای مردم ۴: کیفیت آموزش ۵: برابری جنسیتی ۶: دسترسی به آب بهداشتی ۷: انرژی مقرون به صرفه و پاک ۸: اشتغال مناسب و رشد اقتصادی ۹: صنعت، نوآوری و زیرساخت ۱۰: کاهش نابرابری ۱۱: شهرها و جوامع پایدار ۱۲: تولید و مصرف مسئولانه ۱۳: عملکرد در خصوص کنترل اقلیم ۱۴: زندگی زیر آب ۱۵: زندگی در زمین ۱۶: صلح، عدالت و قدرت ۱۷: مشارکت در تحقق اهداف توسعه است.

بر اساس معیارهای نظام بین المللی تایمز اگر داده‌های مرتبط با هر دانشگاه حداقل با ۳ هدف مرتبط بوده در این رتبه بندی مورد ارزیابی قرار گرفته است.

همچنین دانشگاه کاشان در 6 شاخص از نظام تاثیرگذاری تایمز موفق به کسب رتبه شده است.

انعکاس خبر در رسانه ها:

کاشان فردا

خبرگزاری فارس

parstoday

قطره

اتحاد آنلاین

خبربان

خبرفارسی

تی نیوز

خبرگزاری ایلنا

باشگاه خبرنگاران جوان

 

کلید واژه ها: نظام رتبه بندی تایمز اثرگذارترین دانشگاه ها دانشگاه کاشان


نظر شما :

حسین ماهوش- دانشجوی دکتری برق دانشگاه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۳۴
این موفقیت بزرگ را به همه اعضای دانشگاه اعم از هم دانشگاهیان عزیز، اساتید و پرسنل و کارمندان محترم تبریک عرض می کنم به امید آینده ای بهتر برای دانشگاه کاشان.