ارائه ۵۰ مقاله علمی در کنفرانس بین المللی گل محمدی دانشگاه کاشان

۰۲ آبان ۱۳۹۷ | ۱۳:۲۲ کد : ۸۹۸۸ اخبار دانشگاه اخبار همایش ها و سمینارها
تعداد بازدید:۱۲۶۶

دبیر علمی برگزاری کنفرانس بین المللی گل محمدی با عنوان Rosa damacsena 2018 از ارائه 50 مقاله علمی از محققان و پژوهشگران سراسر کشور در این کنفرانس خبر داد.

دکتر سعید معصوم با اشاره به برگزاری این کنفرانس در تاریخ 12 الی 14 آبان ماه سال جاری در محل پژوهشکده اسانس های طبیعی قمصر افزود: این مقالات در روز برگزاری کنفرانس به صورت سخنرانی، پوستر و کارگاه آموزشی ارائه خواهد شد.

وی با بیان اینکه در این کنفرانس بین المللی محققانی از کشورهای آسیایی و اروپایی  حضور خواهند داشت اظهار کرد: در حاشیه برگزاری این کنفرانس، نمایشگاهی از آخرین دستاوردهای علمی و فعالان در این عرصه ارائه می شود.

دکتر معصوم هدف از برگزاری این کنفرانس علمی را ارائه تجربیات علمی محققان و استفاده از فناوری های نوین برای رونق هر چه بیشتر صنعت اسانس گل محمدی عنوان کرد و افزود: کارگاههای آموزشی در زمینه موضوع کنفرانس نیز توسط اساتیدی از انگلیس، ترکیه و ایران، به طور همزمان برگزار خواهد شد.

رئیس دانشگاه کاشان نیز در این نشست گفت: کنفرانس بین المللی گل محمدی با  رویکرد رونق کیفی و  اقتصادی این محصول  برگزار می شود.

دکتر عباس زراعت هدف از برگزاری این کنفرانس را معرفی گل محمدی به دنیا و احیاء این صنعت بومی ذکر کرد و افزود: سعی بر این است تا با ارائه راهکارهای علمی آخرین دستاوردها و فناوری های گل محمدی به جهان معرفی شود.

وی جلوگیری از خام فروشی را از دیگر اهداف این کنفرانس عنوان کرد و افزود: متاسفانه علیرغم تلاش کشاورزان ،این محصول به قیمت خیلی ارزان به دیگر کشورها ارائه می شود در حالی که باید این محصول با بهترین فرایندها تبدیل به محصولی فناورانه  شود و با قیمت مناسب صادر شود.

وی با بیان اینکه استانداردسازی از دیگر اهداف برگزاری این کنفرانس است خاطر نشان کرد: امیدواریم یک استانداردبین المللی برای اسانس تعریف کنیم تا محصولات ما با بهترین کیفیت  صادر شود.

رئیس دانشگاه کاشان تاکید کرد: این رویداد می تواند نقطه عطفی در ارتقای جایگاه گل محمدی ایران به عنوان یک سرمایه ملی و بومی، در کشورباشد.

شهردار قمصر نیز در این نشست  اظهار امیدواری کرد: این کنفرانس بتواند شهر کاشان را به عنوان خاستگاه گل محمدی به جهان معرفی کند.

مهندس نقدی با بیان اینکه  برگزاری این کنفرانس تاثیر بسزایی در اقتصاد گلکاران و جلوگیری از خام فروشی خواهد داشت، گفت: امیدواریم  نتیجه این کنفرانس علمی بتواند زمینه ارزش افزوده این محصول و نیز  اشتغال هر چه بیشتر جوانان این منطقه را فراهم کند.

 شایان ذکر است: کاشان با دوهزار و 700 هکتار سطح زیر کشت گل و تولید سالیانه بیش از8 هزار تن گل محمدی در گلستان های بخش های قمصر، برزک، نیاسر، جوشقان و کامو، بخش مرکزی و روستاهای تابعه به عنوان مهمترین مرکز تولید گل محمدی و گلاب در کشور مطرح است.

کنفرانس بین المللی گل محمدی با همکاری موسسه مطالعات پیشرفته سعیدی و اتحادیه انجمن های گیاهان دارویی ایران از دوازدهم تا چهاردهم آبان ماه جاری در پژوهشکده اسانس های طبیعی دانشگاه کاشان در قمصر برگزار می شود.


( ۲ )

نظر شما :