دانشگاه کاشان در جمع دانشگاه های برتر دنیا قرار گرفت

۲۵ دی ۱۳۹۵ | ۱۵:۴۷ کد : ۴۸۷۴ اخبار دانشگاه دستاورد و افتخارات دانشگاه
تعداد بازدید:۱۵۲۱
دانشگاه کاشان در جمع دانشگاه های برتر دنیا قرار گرفت
 در جدیدترین فهرست پایگاه شاخص اساسی علم(ESI)، دانشگاه کاشان در جمع دانشگاه های برتر دنیا قرار گرفت.

پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) اعلام کرد: 43 دانشگاه ایرانی در جمع موثرترین و برترین دانشگاه های دنیا بر اساس رتبه بندی پایگاه شاخص های اساسی علم(ESI) قرار گرفته اند.

پایگاه شاخص های اساسی علم(ESI) بعنوان یکی از پایگاه های آی.اس.آی (ISI) هر دو ماه یک بار به ارائه دانشگاه های برتر دنیا بر اساس کیفیت تحقیقات شان می پردازد.

در این رتبه بندی، دانشگاه هایی که براساس تعداد استنادها در یکی از رشته های بیست و دو گانه در جمع دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی یک درصد برتر دنیا قرار گرفته باشند، معرفی می شوند.

این نظام، اطلاعات چهار شاخص اصلی شامل 'تعداد مدارک نمایه شده در برترین مجلات بین المللی'، 'تعداد کل استنادهای دریافت شده توسط هر دانشگاه یا موسسه تحقیقاتی'،'نسبت تعداد استنادها به ازای مدارک' و 'تعداد مقالات داغ و پراستناد' برای هریک از دانشگاه ها را که در زمره یک درصد برتر دنیا قرار گرفته باشند، ارائه می دهد.

بر این اساس، در حوزه علوم مواد و براساس شاخص نسبت تعداد استنادها به ازاء مقالات به ترتیب سه دانشگاه کاشان، شریف و شیراز رتبه های 552، 564 و 596 دنیا را به خود اختصاص داده اند.

همچنین دانشگاه کاشان در این نظام رتبه بندی در حوزه شیمی بر اساس تعداد مدارک نمایه شده در ردیف 707 و در حوزه مهندسی در ردیف 941 قرار گرفته است.

بهترین رتبه های این دانشگاه ها در چهار شاخص رتبه بندی مربوط به 'تعداد مدارک نمایه شده در برترین مجلات بین المللی' است.

در مجموع، رتبه بین المللی دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی کشورمان بر اساس کمیت تولید علم یا تعداد مدارک رتبه 535، براساس تعداد کل استنادهای دریافتی رتبه 830، بر اساس تولید علم برتر(مقالات داغ و پراستناد) رتبه 958 و بر اساس نسبت تعداد استناد به مقاله رتبه 1267 است.

کلید واژه ها: پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISI ESI ISC رتبه بندی مؤثرترین دانشگاه های دنیا دانشگاه های برتر ایران دانشگاه های پر استناد شاخص های رتبه بندی دانشگاه ها شاخص های بین المللی دانشگاه کاشان قرار گرفتن دانشگاه کاشان در جمع دانشگاه های برتر دنیا


نظر شما :