عضو هیات علمی دانشگاه کاشان جایزه جهانی دریافت کرد

تعداد بازدید:۱۱۸۲
دکتر عباس اکبری عضو هیات علمی دانشکده معماری و هنر دانشگاه کاشان برنده‌ی یکی از جوایز اصلی سه سالانه‌ی کاشی «الیت تایل» شد.
عضو هیات علمی دانشگاه کاشان جایزه جهانی دریافت کرد
 

دکتر عباس اکبری عضو هیات علمی دانشکده معماری و هنر دانشگاه کاشان  برنده‌ی یکی از جوایز اصلی سه سالانه‌ی کاشی «الیت تایل» شد.

پنجمین سه سالانه‌ی کاشی «الیت تایل» در جمهوری دومینیکن با حضور هنرمندانی از 112 کشور جهان به کار خود پایان داد و «عباس اکبری» از ایران که به‌عنوان هنرمند مهمان به این سه‌ سالانه دعوت شده بود، جایزه‌ی «بهترین کاشی معمارانه» را از آن خود کرد.

هیئت داوران بین‌المللی این سه سالانه بعد از بازبینی و مطالعه‌ی آثار ارائه‌شده، این جایزه را به‌دلیل طراحی استادانه و هندسی همراه با لعاب درخشان که نشان‌دهنده‌ی تصور ما از یک قسمت از جهان هستی است، به کاشی دکترعباس اکبری با عنوان «تولد یک ستاره» اهدا کرد.

این کاشی بخشی از مجموعه‌ی «جام‌ جم» این هنرمند است که پیش‌تر در گالری هنری «آن» در تهران به‌نمایش درآمده بود.

در این سه سالانه که یکی از رویدادهای باسابقه‌ی جهان در بخش کاشی محسوب می‌شود، مجموعه‌ی آثار هنرمندان شرکت‌کننده در موزه‌ی هنر مدرن کشور دومینیکن به‌نمایش گذاشته شد.

این سومین جایزه‌ی بین‌المللی عباس اکبری در زمینه‌ی ساخت کاشی است و جایزه‌ی بزرگ پنجمین دوسالانه‌ی سرامیک آرژانتین و جایزه‌ی دوم مسابقه‌ی طلایی فرانسه از جوایز پیشین این هنرمند به‌شمار می‌رود.

 

کلید واژه ها: دانشگاه کاشان جایزه جهانی دکتر عباس اکبری دانشکده معماری و هنر


نظر شما :