ترجمه انگلیسیِ "کشف المُراد فی شَرح تجریدِ الاِعتِقاد" توسط عضو هیئت علمی دانشگاه کاشان

۲۸ مرداد ۱۴۰۲ | ۱۱:۰۱ کد : ۲۲۲۶۳ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۲۷۰
ترجمه انگلیسیِ "کشف المُراد فی شَرح تجریدِ الاِعتِقاد" توسط عضو هیئت علمی دانشگاه کاشان

کتاب «کشف المُراد فی شَرح تجریدِ الاِعتِقاد»ِ علاّمه حلی به همراه شرحش، توسط دکتر مهدی دشت بزرگی (عضو هیئت علمی دانشگاه کاشان) با همکاری دکتر فاضل اسدی از دانشگاه خوارزمی، (همراه با مقدمه و پاورقی‌های بسیار) به زبان انگلیسی ترجمه شد و کالج اسلامی لندن آن را منتشر کرد.
معاون پژوهشی دانشکده ادبیات و زبان‌های خارجی دانشگاه کاشان گفت: این کتاب معروفترین شرح بر تَجرید الإعتِقادِ خواجه نصیرالدین طوسی، فیلسوف، متکلم و دانشمند پرآوازة شیعی در قرن هفتم است.
دکتر امیرحسین مدنی افزود: خواجه نصیر در این اثر گرانقدر، دورة نسبتاً کاملی از اعتقادات شیعه در زمینه‌های اثبات وجود خدا، صفات و افعال او، اثبات نبوّت عامه و اثبات نبوت پیغمبر اسلام (ص) و معجزاتش، اثبات امامت امیرالمؤمنین (ع) و مباحث معاد و متعلقات آن را ارائه داده است.
وی با بیان اینکه از قرن هفتم به بعد، متکلّمان شیعی، این اثر را مهمترین کتاب کلامی شیعه قلمداد کرده و بر آن شرحهای بسیاری (بنا به نقل مشهور بیش از 200 شرح) نوشته‌اند، خاطر نشان کرد: معروف‌ترین شرح را علامه حلی با عنوان: «کشف المُراد فی شَرح تجریدِ الاِعتِقاد» نوشته است. این شرح از قدیم الایام تا به امروز جزء متون درسی حوزه‌های علمیه در علم کلام قرار گرفت.
عنوان انگلیسی روی جلد کتاب: Shi‘i Theology (A Translation of Kashf al-Murad fi Sharh Tajrid al-I‘tiqad)

کلید واژه ها: کتاب اثبات شرح دکتر دانشگاه عنوان دانشگاه کاشان


( ۳ )

نظر شما :