تیم دانشجویی دانشگاه کاشان در هفتمین دوره مسابقات هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به کسب رتبه نخست شد

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۱۱:۲۹ کد : ۲۱۸۶۹ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۳۷۲

در مراسم اختتامیه هفتمین مسابقات هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی امیرکبیر که نفرات برتر مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر (مهما) در آن اعلام شد،  تیم پایدار از دانشگاه کاشان با شرکت  مهندس محمدجواد نصری فارغ التحصیل دوره کارشناسی ارشد رشته هوش مصنوعی و رباتیکز دانشگاه کاشان و زیر نظر  دکتر حسین ابراهیم پور عضو هیات علمی گروه هوش مصنوعی این دانشگاه، موفق به کسب رتبه نخست در چالش کاشف شد.

در این چالش که با همکاری شرکت مدیریت امن الکترونیک کاشف در خصوص شناسایی تراکنش های مشکوک بانکی برگزار شد، تعداد ۸۴ تیم در آن شرکت کردند که در نهایت تیم پایدار از دانشگاه کاشان موفق به کسب رتبه نخست شد.

همچین در این مسابقات، چهارمین دوره چالش پیش بینی بازار سهام با همکاری کارگزاری پیشرو در دو بخش تشخیص روند شاخص کل بورس و بخش دیگر پیشنهاد سبد سهام نیز برگزار شد که تیم پایدار از دانشگاه کاشان، در رقابت با تیم های دیگری از دانشگاه های صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر و دانشگاه تهران  موفق به کسب جایگاه نخست در مجموع جوایز بخش هفتگی شاخص شد.

مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر (مهما) از سال ۱۳۹۱ تا کنون با برگزاری ۴۳ مسابقه و شرکت دو هزار نفر در قالب ۸۵۰ تیم برگزار شده است.

در طی این سالها تیم‌های مختلفی از دانشجویان دانشگاه کاشان زیر نظر  دکتر حسین ابراهیم پور در این مسابقات شرکت کرده و حایز جوایز ارزنده ای نیز شده اند.

اختتامیه هفتمین دوره این مسابقات در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ در آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.
جوایز کاشف به گروه های اول، دوم و سوم برتر به ترتیب ۲۰۰ میلیون ریال، ۱۵۰ میلیون ریال و ۱۰۰ میلیون ریال است که به آنها اهدا شد.

کلید واژه ها: مسابقات هوش مصنوعی دانشگاه کاشان کامپیوتر رایانه


( ۴ )

نظر شما :