رئیس دانشگاه کاشان: علوم انسانی و اجتماعی یک فناوری نرم است

۲۷ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۱:۲۲ کد : ۲۱۳۷۱ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۴۴۴

رئیس دانشگاه کاشان گفت: علوم انسانی و اجتماعی یک فناوری نرم برای مقابله با آسیب های اجتماعی و ارتقای جوامع انسانی است.
دکتر عباس کتابی در نخستین همایش ملی نوآوری در علوم انسانی و اجتماعی، گسترش فرهنگ نوآوری در دانشگاه ها را لازم دانست و افزود: با عنایت به نزدیک شدن مرزهای اقتصاد، خلاقیت، نوآوری و فرهنگ به یکدیگر لازم است فرهنگ نوآوری در دانشگاه ها مورد توجه قرار گیرد.
وی با اشاره به سرعت بالای پیشرفت‌های تکنولوژی و سخت افزاری خاطر نشان کرد:  موضوع تحول و نوآوری در علوم انسانی و اجتماعی بعنوان ابزاری نرم افزاری برای مواجهه با چالش‌های پیش رو و رشد فرهنگی جامعه ضرورتی اجتناب ناپذیر است.
رئیس دانشگاه کاشان  نیاز به نظریه پردازی و  آینده پژوهی در حوزه علوم انسانی و اجتماعی را مورد تاکید قرار داد و دانشگاه حکمت بنیان را برای رسیدن به تمدن سازی براساس بیانه گام دوم انقلاب اسلامی حایز اهمیت دانست و خاطر نشان کرد: مبنای دانشگاه حکمت بنیان این است که به دنبال علم نافع، نخبه گرایی و تربیت حکیم در دانشگاه باشیم.
وی علم و دانش، تفکر وتعقل و ارزش و فضیلت را سه مولفه لازم برای دانشگاه حکمت بنیان عنوان کرد.
رئیس دانشگاه کاشان برگزاری همایش نوآوری در علوم انسانی و اجتماعی در این دانشگاه را با هدف شناسایی فرصت‌ها و چالش‌های فراروی نوآوری علوم انسانی و اجتماعی  عنوان کرد و افزود: ارایه آثار علمی با حضور اساتید و اعضای هیات علمی، محققان و دانشجویان شروعی برای توجه به نقش نوآوری و خلاقیت در کارآفرینی، اشتغال و حل مشکلات جامعه است.
دکتر کتابی از ایجاد دانشکده فناوری های نرم و نوین  در این دانشگاه خبر داد و اظهار امیدواری کرد تا با راه اندازی این دانشکده رشته های جدید بین رشته ای مورد نیاز جامعه با نگاه تحولی و نوآوری ایجاد شود.

کلید واژه ها: همایش ملی نوآوری در علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه کاشان علوم انسانی


( ۵ )

نظر شما :