اخذ مجوز مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان در دانشگاه کاشان

۲۳ مهر ۱۴۰۱ | ۱۳:۲۶ کد : ۲۰۷۴۶ اخبار دانشگاه دستاورد و افتخارات دانشگاه
تعداد بازدید:۱۷۴۲

رئیس دانشگاه کاشان گفت: مجوز مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان(آزفا) از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اخذ شد.
دکتر عباس کتابی افزود: با صدور مجوز تاسیس مرکز آموزش زبان فارسی، دانشگاه کاشان به عنوان دانشگاه برتر و جامع، آموزش زبان فارسی را به صورت حضوری و غیرحضوری را به افراد غیر فارسی زبان ارائه خواهد داد.
وی گسترش زبان فارسی و جذب دانشجویان خارجی را از اهداف این مرکز  عنوان کرد و افزود: مرکز آزفا یکی از مراکز لازم برای ارتباطات بین المللی و جذب دانشجویان خارجی برای رشته‌های مختلف است.
رئیس دانشگاه کاشان با بیان اینکه در پایان دوره به دانشجویان مدرک معتبر بین المللی اعطاء خواهد شد، اظهار امیدواری کرد:  با ایجاد این مرکز، فرهنگ زبان فارسی به عنوان یکی از زبان های معتبر علمی در دنیا مطرح و معرفی شود.
رئیس دانشگاه کاشان  به پذیرش بیش از 200 دانشجوی عراقی  در این دانشگاه اشاره کرد و افزود: با پیگیری های انجام شده و خارج شدن دانشگاه کاشان از لیست سیاه کشور عراق، در سال تحصیلی جدید بیش از 200 دانشجوی عراقی در دوره های کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشگاه پذیرش و مشغول به تحصیل شده اند که ایجاد مرکز زبان فارسی کمک شایان توجهی به رشد و ارتقاء زبان فارسی این دانشجویان خواهد کرد.

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی دانشگاه کاشان


( ۴ )

نظر شما :