راه‌اندازی سامانه رصد وضعیت دانش‌آموختگان در دانشگاه کاشان

۱۸ بهمن ۱۴۰۰ | ۰۹:۰۸ کد : ۱۸۶۸۵ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۴۵۴

سامانه رصد و پایش وضعیت دانش‌آموختگان دانشگاه‌ کاشان راه‌اندازی شد.

مدیر گروه رصد و ارتباط با دانش آموختگان دانشگاه کاشان گفت: در این سامانه وضعیت دانش‌آموختگان دانشگاه کاشان از جمله اشتغال آن‌ها مورد پایش و کنترل قرار می گیرد.

دکتر سعید امیر افزود: از طریق این سامانه می‌توانیم شناسایی کنیم که فارغ التحصیلان رشته‌های مختلف دانشگاه در چه وضعیتی قرار دارند و همچنین بیشتر در کدام رشته‌ها جذب بازار کار شده اند.

وی با بیان اینکه دانش‌آموختگان هر دانشگاه سرمایه‌های آن دانشگاه محسوب می‌شوند و باید توانمندی آن‌ها به خوبی به کار گرفته شود، خاطر نشان کرد: از طریق این سامانه می‌توانیم تصویر شفاف و روشنی از وضعیت فارغ التحصیلان دانشگاه داشته باشیم.

دکتر امیر افزود: بهره برداری از نتایج حاصله و تدوین برنامه‌های مورد نیاز دانشگاه برای بهبود شرایط اشتغال دانش‌آموختگان، استفاده مؤثر از شبکه دانش‌آموختگان جهت بهبود همکاری های دانشگاه با جامعه و صنعت و همچنین ایجاد فرصت های شغلی و کارورزی برای دانشجویان از اهداف راه اندازی این سامانه است.

وی خاطر نشان کرد: با تحلیل اطلاعات جمع‌آوری شده می‌توان  تحلیل و شناخت دانش، مهارت ها و توانمندی‌های تخصصی دانش آموختگان، تحلیل و شناخت مهارت‌های فرهنگی، اجتماعی و اخلاقی دانش آموختگان، شناسایی دانش آموختگان موفق در عرصه کارآفرینی و ایجاد اشتغال، شناسایی دانش آموختگان موفق در عرصه های آموزشی و پژوهشی منطقه ای، ملی و بین المللی، شناسایی دانش آموختگان موفق در ثروت آفرینی و تشکیل شرکت های دانش بنیان را شناسایی کرد.

مدیر گروه رصد و ارتباط با دانش‌آموختگان دانشگاه کاشان اظهار داشت: راه اندازی این سامانه به منظور شفاف سازی و آگاهی بخشی و همچنین رصد آمار و اطلاعات در خصوص رشته‌های آموزشی می‌تواند در کاهش نرخ بیکاری دانش آموختگان دانشگاهی مؤثر باشد.

کلید واژه ها: دانش آموختگان دانشگاه کاشان سامانه رصد و پایش فارغ التحصیلان


( ۹ )

نظر شما :