انعقاد تفاهم‌نامه همکاری های علمی فی مابین شهرداری کاشان و دانشگاه کاشان

۲۲ آذر ۱۴۰۰ | ۱۳:۵۱ کد : ۱۸۴۲۹ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۶۴۸

رئیس دانشگاه کاشان از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی، پژوهشی، آموزشی و فناوری فی مابین شهرداری کاشان و این دانشگاه خبر داد.

دکتر عباس کتابی افزود: به منظور توسعه پژوهش های کاربردی، پاسخ گویی به مهم ترین ضرورت‌های جامعه اسلامی و ایرانی، برطرف ساختن نیازهای مدیریت شهری و رفع مشکلات شهروندان لازم است همواره بین شهرداری‌ها و دانشگاه‌ها به عنوان مبدا تحولات، ارتباطی نزدیک و متقابل وجود داشته باشد.

وی، اعطای فرصت مطالعاتی  به اساتید دانشگاه در موضوعات مورد نیاز شهرداری بر اساس مقررات، در اولویت قرار دادن طرح های تحقیقاتی، فناوری و دوره های آموزشی اعلام شده از طرف شهرداری، ارائه خدمات علمی، فناوری و آموزشی پیشنهادی توافق شده با شهرداری، همفکری و همکاری برای نظارت بر طرح‌های تحقیقاتی و فناوری ودوره‌های آموزشی اعلام شده از طرف شهرداری را از جمله تعهدات دانشگاه در این تفاهم‌نامه ذکر کرد و گفت: طرح های پژوهشی و فناوری مورد نیاز شهرداری توسط دانشگاه بر پایه ضوابط و اعلام نیاز شهرداری اجرا می شود.

دکتر کتابی اجرای پایان نامه های تحصیلات تکمیلی در زمینه های مورد نیاز شهرداری را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: دوره های پسا دکتری نیز با هدف حل مسائل فنی، مدیریتی و توسعه فناوری در شهرداری انجام  می شود.

وی همکاری در اجرای دوره های جدید بین رشته ای در سطوح تحصیلات تکمیلی، برگزاری جلسات علمی تخصصی سمینارها و کارگاه ها و دوره های مختلف آموزشی کوتاه مدت و بلندمدت آموزشی  را از دیگر موارد این تفاهم‌نامه عنوان کرد و افزود: بر این اساس از متخصصان و اساتید دانشگاه در کمیته ها و کمیسیون های تخصصی و از فناوری‌ها و پژوهش‌های کاربردی تولیدی دانشگاه در بخش‌های مختلف مدیریت شهری طبق ضوابط مربوطه انجام می شود.

این تفاهم نامه که در 6 ماده تنظیم شده است و به مدت چهار سال اعتبار دارد به امضای دکتر عباس کتابی رئیس دانشگاه کاشان  و دکتر حسن بخشنده شهردار کاشان رسید.

کلید واژه ها: دانشگاه کاشان تفاهم نامه همکاری شهرداری کاشان تفاهم نامه همکاری دانشگاه کاشان و شهرداری


( ۲ )