آغاز رقابت ۵۹۵۴ داوطلب در کنکور سراسری ۱۴۰۰ در دانشگاه کاشان

۰۹ تیر ۱۴۰۰ | ۰۹:۴۸ کد : ۱۷۷۹۶ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۱۴۹

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی و نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در دانشگاه کاشان از رقابت پنج هزار و 954 داوطلب در آزمون سراسری کارشناسی سال 1400 با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در این دانشگاه خبر داد.

دکتر قنبرعلی شیخ زاده گفت: از این تعداد، سه هزار و 464 داوطلب زن و دو هزار و 490 داوطلب مرد هستند که به ترتیب در پنج گروه آزمایشی هنر، ریاضی، علوم انسانی، علوم تجربی و زبان انگلیسی همزمان با سراسر کشور با یکدیگر به رقابت می پردازند.

وی افزود: در آزمون گروه آزمایشی هنر که صبح روز چهارشنبه 9 تیر ماه  برگزار می شود، یک هزار و 88 داوطلب ثبت نام کرده اند که از این تعداد 651 داوطلب خانم و 437 داوطلب آقا هستند.

وی به برگزاری آزمون سراسری گروه آزمایشی ریاضی و علوم انسانی در صبح روز پنجشنبه 10 تیرماه اشاره کرد و اظهار داشت: در آزمون گروه ریاضی 587 داوطلب ( 178 داوطلب زن و 409 داوطلب مرد) و در گروه علوم انسانی نیز 1521 داوطلب ( 874 داوطلب زن و 647 داوطلب مرد) با یکدیگر به رقابت می پردازند.

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در دانشگاه کاشان بیشترین آمار داوطلبان آزمون سراسری امسال در حوزه امتحانی این دانشگاه را در گروه آزمایشی علوم تجربی عنوان کرد و افزود: این آزمون که صبح روز جمعه 11 تیرماه  همزمان با سراسر کشور برگزار می شود یک هزار و 949 داوطلب ثبت نام کرده اند که یک هزار و 248 داوطلب زن و 701 داوطلب مرد هستند.

دکتر شیخ زاده به برگزاری آزمون گروه آزمایشی زبان های خارجی در صبح روز شنبه 12 تیرماه اشاره کرد و اظهار داشت: در این آزمون نیز 809 داوطلب ( 513 داوطلب زن و 296 داوطلب مرد) با یکدیگر به رقابت می پردازند.

کلید واژه ها: آزمون سراسری داوطلبان کنکور سراسری دانشگاه کاشان


( ۱ )

نظر شما :