امام جمعه کاشان: دانشگاهی که گره‌گشای امور مردم باشد ارزشمند است

۲۹ مهر ۱۳۹۹ | ۱۸:۲۳ کد : ۱۶۸۱۶ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۴۱۵

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت: دانشگاهی که گره گشای امور مردم باشد ارزشمند است.

آیت‌الله عباسعلی سلیمانی در مراسم افتتاح تکمیل و کلنگ زنی چند طرح آموزشی دانشگاه کاشان، کسب رتبه های علمی دانشگاه کاشان در عرصه های مختلف را حایز اهمیت دانست و افزود: دانشگاه ها باید در راستای خدمت به مردم و رفع نیازهای جامعه گام بردارند.

وی از تلاش ها و حمایت های خیرین و نیکوکاران در توسعه فضاهای علمی دانشگاه کاشان قدردانی کرد و اظهارداشت: باید از خیرینی که توانستند دانشگاه را در مسیرهای کارآفرینی و ارتباط با جامعه  و صنعت سوق دهد تجلیل کرد.

امام جمعه کاشان از  خیرین به عنوان فرهیختگان، اندیشه‌ورزان والا مقام، دلسوزان و ایثارگران مال یاد  کرد و افزود: باید با حمایت های خیرین بتوان دانشگاه را در راستای رفع نیازهای مردم و عمل گرایی سوق داد.

وی با بیان اینکه قدرتی که برای خدمت به مردم باشد ارزشمند است نه برای از بین بردن مردم، خاطر نشان کرد: برداشتن دیوار دانشگاه و باز شدن آن به روی مردم مهم است.

وی ساخت کلاس های درس در دانشگاه ها را مهمتر از ساخت آمفی تئاتر و سالن های اجتماعات دانست و افزود: دانشگاه باید نیازهای منطقه را بشناسد و گره گشای منطقه باشد و پیوند و آشتی با صنعت پیدا کند و گره های کور صنعت را مرتفع سازد.

آیت الله سلیمانی با بیان اینکه غرب از دانشگاه توانستند قدرت دفاعی خود را توسعه دهند، خاطرنشان کرد: دانشگاه های ما برای رسیدن به خدمت به مردم است و این در حالیست که  در قدرت غرب از دانشگاه ها برای سلطه به مردم و ساخت قدرت تسلیحاتی استفاده می شود.

نمانیده ولی فقیه و امام جمعه کاشان علم را سلطان و سلاح برای مقابله با دشمن دانست و افزود: دانشگاهی ارزش دارد که به تعبیر مولی امیرالمومنین علی (ع) گره گشای مردم باشد واز علم برای خدمت به مردم به کار گرفته شود.

کلید واژه ها: نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان دانشگاه کاشان افتتاح طرح های عمرانی آیت الله سلیمانی


( ۱ )

نظر شما :