فعالیت های گروه جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه کاشان در تابستان امسال در مناطق سیل زده استان ایلام

۰۱ مهر ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷ کد : ۱۰۲۸۵ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۵۳۶

مسؤول اردوی جهادی دانشگاه کاشان گفت: گروه جهادی شهید حججی بسیج دانشجویی دانشگاه کاشان متشکل از 24 عضو برادر و 22 عضو خواهر به منطقه اعزام و از 4 تا 14 شهریور ماه هر کدام متناسب با توانمندی و تخصصی که داشتند مشغول به فعالیت شدند.

جواد پورپیرعلی اظهار کرد: این گروه بعد از انتشار پیام مقام معظم رهبری به گروه‌های جهادی مبنی بر فراموش نکردن بر مناطق سیل زده کشوربا انگیزه مضاعف برای خدمت‌رسانی راهی مناطق سیل‌زده ماژین استان ایلام شدند.

وی  بتن‌ریزی زمین‌های تحویل‌گرفته شده را ازجمله فعالیت های این گروه عنوان کرد و افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مسؤولیت ساخت 18 واحد مسکونی را در منطقه بر عهده گرفته بود که بتن‌ریزی 10 واحد آن توسط اعضای این گروه انجام شد، علاوه بر آن ساخت دو واحد مسکونی نیز تا مرحله دیوارچینی به پیش رفت.

مسؤول اردوی جهادی دانشگاه کاشان بیان کرد: در عرصه فرهنگی و آموزشی که مسؤولیت آن بر عهده خواهران بود در دو روستای وحدت‌آباد و شوره و شهر ماژین کلاس‌های آموزش خیاطی، کار با چوب، صنایع دستی و احکام برگزارشد.

وی ادامه داد: با توجه به این که دانش‌آموزان این مناطق پس از سیل دچار افت تحصیلی شده بودند کلاس‌های تقویتی مقطع ابتدایی و  زبان انگلیسی، ادبیات فارسی، شیمی و فیزیک برای دانش‌آموزان برگزار شد، دو نفر مشاور خانواده نیز همراه گروه بودند که از کلاس‌های این حوزه نیز استقبال خوبی به عمل آمد.

پورپیرعلی یادآور شد: اولین یادواره شهدای ماژین با حمایت مالی و محتوایی بسیج دانشجویی دانشگاه کاشان و همکاری بسیج دانشجویی استان ایلام در این منطقه با حضور سردار جمال شاه‌کرمی، فرمانده سپاه استان ایلام، برگزار شد و محمدحسین کفعمی، مسؤول ناحیه بسیج دانشجویی استان اصفهان، نیز در طول اردو از فعالیت‌های گروه بازدید کرد.

مسؤول اردوی جهادی دانشگاه کاشان ادامه داد: زیباسازی و رنگ‌آمیزی 7 مدرسه و ساختمان جهادکشاورزی ماژین  با همت اعضای این گروه و دانشجویان هنر دانشگاه کاشان انجام و در راستای تجهیز مدارس 10 میز و تعدادی تخته وایت برد به مدارس اهدا شد.

وی ضمن اشاره به وضعیت مالی مردم منطقه بیان کرد: 108 بسته لوازم‌التحریر به ارزش تقریبی 30 میلیون ریال با کمک دانشجویان دانشگاه کاشان خریداری و در دو روستای شوره و وحدت‌آباد توزیع شد، تعدادی البسه و اسباب‌بازی نیز خریداری و به مسؤولان حوزه بسیج ماژین تحویل شد تا در زمان مناسب میان مردم منطقه توزیع شود.

پورپیرعلی خاطرنشان کرد: با کمک دانشجویان مهندسی برق دانشگاه کاشان مشکلات شبکه برق‌رسانی و سیستم صوتی مسجد منطقه با صرف هزینه 6 میلیون ریال بهسازی و نوسازی شد تا امکان بهره‌مندی از ماه محرم بیش از پیش برای مردم فراهم باشد.

مسؤول اردوی جهادی دانشگاه کاشان  برگزاری مراسم عزاداری امام حسین در ماه محرم در مسجد حضرت اباالفضل، برگزاری ایستگاه صلواتی، برگزاری اردوی نیم روزه چشمه ماژین کودکان  روستای وحدت آباد، دیدار و تقدیر از خانواده معظم شهدا و جانبازان منطقه را از جمله برنامه های فرهنگی گروه جهادی بسیج دانشجویی شهید حججی این دانشگاه عنوان کرد و افزود: در پایان این ماموریت با حضور مردم و مسئولان بسیج سازندگی ایلام از جهادگران تقدیر شد.

ماژین یکی از شهرهای شهرستان دره‌شهر استان ایلام در 30 کیلومتری پل‌دختر قرار دارد که در سیل نوروز 98 تا حد زیادی تخریب شد.

کلید واژه ها: اردوی جهادی بسیج سازندگی دانشگاه کاشان دانشجویان بسیجی


( ۴ )

نظر شما :