دومین کنفرانس بین المللی گل محمدی در پژوهشکده اسانسهای طبیعی دانشگاه کاشان برگزار می شود

۲۸ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۱:۴۸ کد : ۱۰۲۶۹ اخبار دانشگاه دانشگاه کاشان در رسانه ها
تعداد بازدید:۱۹۹۹

رئیس پژوهشکده اسانس های طبیعی دانشگاه کاشان از برگزاری دومین کنفرانس بین المللی گل محمدی در آبان ماه 1398در پژوهشکده اسانسهای طبیعی قمصر این دانشگاه خبر داد.

دکتر مریم اخباری، دبیر اجرایی کنفرانس افزود: برگزاری دومین کنفرانس بین المللی گل محمدی با عنوان  Rosa damacsena 2019، به همراه کارگاه های آموزشی به دو زبان فارسی و انگلیسی خواهد بود.

وی تاریخ برگزاری این کنفرانس را از 22 الی 24 آبان ماه سال جاری عنوان کرد و گفت: این رویداد علمی با همکاری مشترک اتحادیه انجمن های گیاهان دارویی ایران و پژوهشکده اسانس های طبیعی دانشگاه کاشان در قمصر، برگزار خواهد  شد.

وی با بیان اینکه محورهای کنفرانس شامل کلیه حوزه های علمی و فنی مرتبط با گل محمدی، شامل کشت، صنعت، فن آوری و انواع محصولات آن می باشد، اظهار داشت: مقالات، سخنرانی ها و کارگاه ها با موضوعات عمومی مرتبط با گیاهان دارویی و معطر نیز در این کنفرانس ارائه خواهد شد.

رئیس پژوهشکده اسانس های طبیعی گفت: شرکت طبیب دارو که یکی از شرکت های فعال در حوزه تولید محصولات دارویی، آرایشی بهداشتی و اسانس‏های گیاهی است و فعالیت گسترده ای در حوزه صادرات محصولات و به ویژه محصولات گل محمدی و مشتقات آن دارد، علاوه بر حمایت مالی از کنفرانس، با بهره گیری از توان متخصصین خود، دارای مشارکت جدی علمی در کنفرانس و همکاری در زمینه برگزاری کارگاه­های آموزشی و ارزیابی علمی و تخصصی مقالات و ارائه مشاوره های تخصصی است و این موضوع نقش موثری در ارتقاء کیفیت علمی کنفرانس در حوزه کارآفرینی، صنعت و بازار، داشته است.

دکتر اخباری با بیان اینکه این اولین بار است که کنفرانس علمی در این حوزه با همکاری تنگاتنگ واحدهای دانشگاهی و صنعت برگزار می شود، اظهار امیدواری کرد: در آینده شاهد موارد بیشتری از این نوع همکاری ها میان صنعت، بازار و دانشگاه در حوزه های علمی و تخصصی باشیم.

وی عنوان کرد: این رویداد می تواند نقطه عطفی در ارتقاء جایگاه گل محمدی ایران به عنوان یک سرمایه ملی و بومی، در کشور و دنیا باشد.

دکتر مریم اخباری زمان ارسال چکیده مقالاترا تا تاریخ 15 اکتبر مصادف با 23 مهر ماه سال جاری بیان کرد و افزود: علاقمندان می توانند آثار خود را به دبیرخانه این کنفرانس به نشانی:https://icrd.kashanu.ac.ir  ارسال نمایند.

لینک انعکاس خبر در رسانه ها:

وزارت علوم

کاشان فردا

مشکات آنلاین

شبکه آموزشی گیاهان دارویی

عصر کاشان

باشگاه خبرنگاران جوان

پایگاه خبری ربیع

خبرگزاری آنا

 

کلید واژه ها: پژوهشکده اسانس های طبیعی اسانس کنفرانس بین المللی


نظر شما :