قرار گرفتن دانشگاه کاشان در ردیف ۵ دانشگاه برتر در مدیریت سبز

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۶:۵۶ کد : ۹۸۶۱ اخبار دانشگاه گزارش ویدئویی
تعداد بازدید:۳۶۷۵

رئیس دانشگاه کاشان از قرار گرفتن این دانشگاه جزء 5 دانشگاه برتر در حوزه مدیریت سبز خبر داد و گفت: دانشگاه کاشان در همایش بین المللی مدیریت سبز که هفته گذشته در دانشگاه اصفهان برگزار شد به عنوان یکی از دانشگاه های برتر در حوزه مدیریت سبز معرفی و از سوی وزارت علوم تجلیل شد.دکتر عباس زراعت استانداردهای محیط زیست، ایجاد ساختمان بهینه، مدیریت پسماندها، محیط زیست و حمایت از سمن های محیط زیستی را از جمله شاخص های گرین متریک مدیریت سبز عنوان کرد و افزود: دانشگاه کاشان فعالیت های خوبی در مدیریت سبز داشته است که ساخت دستگاه تصفیه پسماند اسانس  که برای نخستین بار در ایران در این دانشگاه تاسیس شده است و طرح های انرژی خورشیدی، طرح سی سی اچ پی تولید همزمان برق حرارت و برودت و طرح بزرگ تصفیه فاضلاب پساب از اقدامات انجام شده دانشگاه کاشان در حوزه مدیریت سبز است که این طرح ها تاثیر بسزایی در کاهش مصرف آب ، برق و انرژی داشته است.

 در این جشنواره دستاوردهای دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان کشور و جهان در ۴۸ غرفه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت. که دانشگاه کاشان نیز آخرین طرح ها و دستاوردهای پژوهشی و علمی در زمینه مدیریت سبز، استفاده از انرژی های نو و تجدید پذیر، مدیریت منابع انرژی در زمینه سوخت و روشنایی، بازچرخانی پساب ها و فاضلاب ها برای استفاده در فضای سبز را ارائه کرد.

اصطلاح "دانشگاه سبز" عموما در دنیا به عنوان تمامی فعالیتهایی شناخته می شود که تحت دیدگاه "توسعه پایدار" در دانشگاه صورت می پذیرد. همچنین بیانگر مسئولیت سنگین آموزش عالی جهت توسعه جامعه است. در جامعه جهانی، مفهوم "توسعه پایدار" به مقالات مرتبط پیرامون حفاظت  اکولوژیکی در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم بر می گردد.

 


لینک دانلود فایل

( ۵ )

نظر شما :