انعقاد دو قرارداد همکاری علمی، تحقیقاتی و پژوهشی دانشگاه کاشان با شرکت فولاد امیرکبیر

۰۸ دی ۱۳۹۷ | ۱۶:۳۹ کد : ۹۳۵۱ اخبار دانشگاه تفاهم نامه
تعداد بازدید:۳۴۸۳
انعقاد دو قرارداد همکاری علمی، تحقیقاتی و پژوهشی دانشگاه کاشان با شرکت فولاد امیرکبیر

در حاشیه بازدید هیات رئیسه و اساتید مجموعه دانشکده های مهندسی دانشگاه کاشان از شرکت فولاد امیرکبیر، دو قرارداد همکاری علمی، تحقیقاتی و پژوهشی با موضوعات "انجام پذیری روش نوین بازیافت اسید و جایگزینی آن با فرایند موجود بستر سیال" و "طراحی پیاده سازی و پشتیبانی سیستم خودکار تشخیص عرض عیوب سطحی و درجه بندی ورقهای شرکت فولاد امیرکبیر کاشان" به امضا طرفین رسید.

مدیر عامل شرکت فولاد امیرکبیر کاشان در این نشست، گزارش عملکرد سال ۹۷ این شرکت را ارائه نمود و نقاط قوت و توانمندیهای شرکت و فرصت های همکاری با دانشگاه را مطرح کرد.

مهندس قنواتی اهمیت ارتباط صنعت و دانشگاه را لازم دانست و افزود: در دنیای امروز، رابطه ای مستقیم بین توسعه تکنولوژی و پیشرفت در ابعاد مختلف اجتماعی، اقتصادی و سیاسی هر کشور برقرار است. به طوری که می توان گفت تکنولوژی عامل اساسی برای ایجاد ثروت، دانایی و توانایی کشورها بوده و ابزاری قدرتمند در توسعه ملی به شمار می آید.

وی با اشاره به اینکه، دانشگاه محل تربیت نیروی انسانی متخصص و ماهر است خاطر نشان کرد: اگر این نیروی انسانی متخصص بتواند دانش و مهارت خود را در عرصه تولید و صنعت به کار ببرد، موجب پیشرفت خواهد شد.

مدیرعامل شرکت فولاد امیرکبیر کاشان افزود: ارتباط صنعت و دانشگاه در هر کشوری می تواند تأثیری تعیین کننده در رشد اقتصادی آنجا داشته باشد.

وی  آموزش و ارتقای دانش دانشجویان و آماده کردن آنان برای حضور در بازار کار و شناخت و برطرف کردن نیازهای تحقیقاتی بخش صنعت و به روز نگهداشتن آن را از وظیفه دانشگاه عنوان کرد و افزود: از سوی دیگر بخش صنعت هم وظیفه دارد، نتایجی را که به کمک تحقیقات از حوزه فناوری به دست آمده در  تولید محصولات خود دخالت دهد و بازار کار اشتغال زایی مفید برای جوانان و افرادی که آموزش های مرتبط را در دانشگاه ها گذرانده اند  فراهم آورد.

مهندس قنواتی اظهار کرد: اگر توانستیم یک ارتباطی ارگانیک و غیر اجباری بین دانشگاه و صنعت برقرار کنیم، هر دو نهاد از ایجاد این رابطه سود می برند.

رییس دانشگاه کاشان هم در این نشست به اهمیت ارتباط دانشگاه و صنعت پرداخت و در این راستا از افتتاح پارک علم و فن آوری دانشگاه کاشان خبر داد

دکتر عباس زراعت برخی از دستاوردها و افتخارات این دانشگاه را مورد اشاره قرار داد و گفت: صنعت کاشان با بهره گیری از دانش و تجربه اساتید و دانشجویان می تواند  در حرکت از صنعت سنتی به سمت صنعت روزآمد گام های موثری بردارد.

سپس  معاون پژوهشی، رؤسای دانشکده ها، و برخی  اساتید  ضمن تشکر از دیدگاه مثبت مدیرعامل شرکت فولاد امیرکبیر، نقطه نظرات خود در جهت بهبود هرچه بیشتر ارتباط دانشگاه و صنعت مطرح کردند .

https://www.msrt.ir/fa/news/44421/

کلید واژه ها: انعقاد تفاهم نامه ارتباط دانشگاه با صنعت ازتباط علم با صنعت تفاهم نامه تحقیقات تفاهم نامه علمی پژوهشی همکاری علمی


( ۱ )

نظر شما :