رونمایی از اثر "کیش، آسمان روی زمین" دکتر اکبری

۱۲ آبان ۱۳۹۷ | ۲۱:۴۸ کد : ۹۰۷۵ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۳۲۸۹
رونمایی از اثر "کیش، آسمان روی زمین" دکتر اکبری

همزمان با نمایشگاه بین المللی کیش اینوکس 2018  از اثر"کیش، آسمان روی زمین" دکتر عباس اکبری عضو هیات علمی دانشگاه کاشان در کیش  رونمایی شد.
این اثر به عنوان اثری برگرفته از ویژگى هاى خاص اکوسیستمى کیش است که دارای آسمانی صاف با حس نزدیکی آسمان به زمین به ویژه در شب و روشنایی ستارگان است طراحی و اجرا شده است.
 در این چیدمان هنری هنرمند در فضایی به ابعاد ۶۶۰ در ۴۱۵ در ۳۰۰ سانتى متر به خلق اثری نمادین از کهکشان پرداخته است.
استفاده از ظرفیت هاى تجسمى سفال بهره گیرى شده و موضوع این کار برگرفته از اجرام آسمانى و کهکشان است و لعاب هایی که در قطعه های سفالی استفاده شده با موضوع اثر همسو است.
هریک از گوی هایی که در این اثر هنری به چشم می خورند به لحاظ رنگ و نقش متفاوت از دیگر گوی ها است.
در فضای پشت اثر که زمینه کار است نقاشى مبهم از فضا کشیده شده و حدود ۷۰۰ قطعه گوى سفالین که تداعى کننده اجرام آسمانى و معلق در فضا هستند به وسیله تکنیک ریخته گرى با سرامیک و اغلب با لعاب هاى فلز فام به گونه ایى تزیین شده اند که حس و حال جهان لایتناهى را به مخاطب انتقال دهند.
این اثرهنری که توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند و گوشه ای از جلوه های زیبای جهان هستی را به نمایش می گذارد در مدت سه ماه ساخته و در مرکز همایش های بین المللی کیش نصب شده است.
کیش، آسمان روی زمین" عنوان اثری هنری است که با تکنیک نقاشی و سرامیک نمایی از کهکشان را در مرکز همایش های بین المللی کیش در معرض دید عموم قرار داده است.

 


( ۲ )

نظر شما :