با حضور وزیر علوم افتتاح و شروع عملیات اجرایی چندین طرح صنعتی، پژوهشی و رفاهی در دانشگاه کاشان

۰۶ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۳ کد : ۸۷۲۵ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۶۶۵۱
رئیس دانشگاه کاشان از افتتاح و شروع عملیات اجرایی حدود ده طرح صنعتی، پژوهشی و رفاهی با حضور وزیر علویم، تحقیقات و فناوری همزمان با گرامیداشت هفته دولت در این دانشگاه خبر داد.

رئیس دانشگاه کاشان گفت: حدود ده  طرح  صنعتی، پژوهشی و رفاهی  با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همزمان با گرامیداشت هفته دولت در این دانشگاه  افتتاح و عملیات اجرایی آن شروع می شود.

 

دکتر عباس زراعت افتتاح خوابگاه دانشجویی با مشارکت خیر (امیرحسین ترکیان) را از جمله این طرح ها عنوان کرد و افزود: برای اجرای این طرح با زیربنای 800 متر مربع در دو طبقه، حدود 10 میلیارد ریال هزینه شده است.

وی همچنین به راه اندازی  مؤسسه مطالعات پیشرفته سعیدی (سیاس) با حمایت خیر ارجمند مهندس علی سعیدی با حضور وزیر علوم در این دانشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: این موسسه یکی از پیشرو ترین و موفق ترین نمونه های ورود خیرین به عرصه پژوهش های کلان در آموزش عالی است که  طرح های عمده ای در مقیاس ملی و بین المللی در دست اجرا دارد.

وی خاطر نشان کرد: طرح تحقیقاتی در کویر لوت، رصد آسمان شهاب سنگ ها، همکاری در زمینه آزمایش گاههای باستان سنجی، طرح گرده سنجی و چندین اقدام مهم بین المللی از جمله اقدامات انجام شده در این موسسه در زمان فعالیت آزمایشی آن بوده است.

دکتر زراعت افتتاح آزمایشگاه همکار استاندارد در پژوهشکده اسانس های طبیعی دانشگاه در قمصر را از دیگر طرح های مورد بهره برداری این دانشگاه ذکر کرد و اظهار داشت: از آنجا که کاشان قطب صنعت گلاب و اسانس است، فعالیت این آزمایشگاه تأثیر بسزایی در رونق و افزایش کیفیت محصول گلاب و عرقیات گیاهی  در سطح منطقه و کشور خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: همچنین با حضور وزیر علوم، دستگاه تصفیه پسماند گلاب برای نخستین بار در جهان  در این دانشگاه مورد بهره برداری قرار می گیرد.

رئیس دانشگاه کاشان کلنگ احداث پارک علم و فن آوری غیاث الدین جمشید کاشانی در سایت مرکزی دانشگاه کاشان  به مساحت 50 هکتار را از دیگر پروژه های سفر وزیرعلوم برشمرد و اظهار امیدواری کرد: با راه اندازی این پارک زمینه اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه ها فراهم گردیده و منطقه کاشان به یکی از مناطق پیشرو در زمینه اقتصاد دانش بنیان تبدیل گردد.

دکتر زراعت یکی دیگر از طرح های مورد افتتاح را طرح آموزش و پرورش زالوعنوان کرد و افزود: در حال حاضر که مردم روستاها به دلیل کم آبی به حاشیه شهرها مراجعه می کنند دانشگاهها وظیفه دارند زمینه ماندگاری افراد در روستاها را فراهم نمایند. بر همین اساس دانشگاه مرکزی را در دانشگاه ایجاد نموده است تا به مردم و دانشجویان پرورش زالو را آموزش دهد.امروزه زالو محصولی بسیار پردرآمد و زودبازده است و نیاز به سرمایه گذاری زیادی ندارد.در این طرح همچنین سرمایه گذار در طول مدت پرورش زالو بر سیر کار نظارت داشته و محصول را هم پیش خرید می کند.

دکتر زراعت با بیان اینکه در این زمینه طرح های دیگری هم برای آموزش شغل به دانشجویان مورد نظر داریم تا هر دانشجو علاوه بر مدرکی که دریافت می کند یک شغل نیز فراگیرد اظهار امیدواری کرد: دانشگاه کاشان بعنوان دانشگاه پیشرو در زمینه اشتغال بتواند گام های مهمی برای رفع بیکاری بردارد زیرا رسالت اصلی دانشگاه کمک به حل مشکلات جامعه است.

افتتاح دفتر کنسولی دانشجویان خارجی ، انعقاد قرارداد تامین فرش دست بافت برای اعضای هیات علمی دانشگاهها، زمین چمن ورزشی و چند طرح دیگر نیز جزء برنامه های دانشگاه می باشد.

 


( ۵ )

نظر شما :