هشتمین مسابقه ایده‌پردازی دانشگاه کاشان برگزار شد

۲۶ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۳:۴۶ کد : ۸۲۵۴ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۹۱۱

رئیس مرکز کارآفرینی دانشگاه کاشان گفت: هشتمین مسابقه ایده‌پردازی دانشگاه با موضوع مشکلات و فرصت‌ها در تاریخ 22 اسفندماه 96 در دانشگاه برگزار شد.

داوود حسنعلیان اظهار داشت:هدف اساسی از برگزاری این مسابقات که به دو شکل کلی و آزاد و پردیسی و با موضوع مشخص هر ساله در دانشگاه کاشان برگزار می‌شود، گسترش فرهنگ خلاقیت و نوآوری با رویکرد تجاری‌سازی و کارآفرینی است.

وی با اشاره به اینکه ملاک ارزیابی ایده‌ها همانند شرایط ورود به مرکز رشد یعنی نوآورانه‌بودن، اجرایی‌بودن و اقتصادی‌بودن طرح‌هاست افزود: البته تشکیل و استفاده از گروه‌ها به صورت بین‌رشته‌ای و نحوه اجرا نیز در نظر گرفته می‌شود.

رئیس مرکز کارآفرینی دانشگاه کاشان خاطر نشان کرد: پس از برگزاری این مسابقه،  نفر اول آقای مرتضی شفیعی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد فیزیک پلاسما با ایده "طراحی و ساخت دستگاه جدا‌کننده ضایعات PET از PVC"،   نفر دوم آقایان جواد ثابت، دانشجوی کارشناسی مدیریت و سیدعلی محمدیه با ایده "زبان برنامه‌نویسی ایرانی" و   نفر سوم خانم فرناز حاجیان دانش‌آموخته کارشناسی ارشد شیمی تجزیه با ایده "لوسیون ضد ریزش مو با خاصیت تقویت‌کنندگی مو و رویش مجدد موهای تضعیف شده به همراه پوشانندگی قسمت‌های کم پشت مو و حفظ زیبایی ظاهری"  انتخاب شدند.

وی افزود: به نفرات برتر جوایز نقدی، امکان ورود به مرکز رشد دانشگاه و گواهینامه ایده برتر تعلق گرفت.

 


( ۲ )

نظر شما :