مهندس سعیدی: نوآوران برندگان آینده جامعه هستند

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۷:۵۸ کد : ۶۸۴۲ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۷۸۲
مهندس سعیدی: نوآوران برندگان آینده جامعه هستند

موسس بنیاد نخبگان سعیدی گفت: نوآوران برندگان و سازندگان آینده جامعه هستند.

مهندس علی سعیدی در جشنواره نوآوران بنیاد نخبگان سعیدی در دانشگاه کاشان  نسل جوان را سرمایه و سازندگان کشور دانست و اظهار داشت: برگزاری این جشنواره گام مهمی برای ارائه خلاقیت ها و استعدادهای دانش آموزان و ارتباط و تعامل هرچه بیشتر آموزش و پرورش با دانشگاه است.

وی فراهم کردن زمینه های لازم برای خلق خلاقیت دانش آموزان و دانشجویان را تاکید کرد و افزود: اگر امروز زمینه  و فرصتی را برای پرورش استعدادها و خلاقیت جوانان فراهم نکنیم در آینده این افراد نخواهند توانست خلاقیت خود را به منصه ظهور برسانند.

وی از دانشگاه کاشان در برگزاری این جشنواره قدردانی کرد و افزود: درهای دانشگاه باید به روی مردم و افراد خلاق جامعه باز باشد تا بتوانند با همکاری و استفاده از پتانسیل های دانشگاه دستاوردهای علمی خود را ارائه دهند.

مهندس سعیدی از کسانی که نقش تربیتی دارند خواست تا سیاستگذاری درستی را برای پرورش استعدادها و نوآوری دانش آموزان و جوانان داشته باشند تا بهتر بتوانند در جامعه رشد و نمو کنند.

وی از ایجاد مرکز پژوهش برای دانش آموزان در کاشان خبر داد و افزود:  در بازدیدی که از جشنواره امروز و طرح هایی که دانش آموزان ارائه کردند داشتیم نشان از پتانسیل های بالقوه دانش آموزان این شهر می باشد که ایجاد این مرکز پژوهشی برای پرورش و توسعه هر چه بیشتر خلاقیت های این افراد در نظر گرفته می شود.

موسس بنیاد نخبگان سعیدی همچنین از فراهم کردن زمینه لازم برای معلمان علوم ریاضی به کشور سوئیس اشاره کرد و افزود: دو نفر از معلمانی که علاقمند هستند می توانند اعلام آمادگی کنند تا با حمایت بنیاد نخبگان سعیدی در بزرگترین مرکز علمی فیزیک آموزش های لازم را فراگیرند.

 مهندس سعیدی فراهم کردن فرصت های مطالعاتی را برای اعضای هیات علمی دانشگاه ها به دیگر کشورها از معاون آموزشی وزارت علوم خواستار شد و اظهار امیدواری کرد: تا با تعاملات فکری وعلمی بین المللی بتوانیم آینده درخشانی را در کشور شاهد باشیم.

رئیس دانشگاه کاشان نیز در این مراسم کیفیت بخشی به فعالیت ها را از اهداف برگزاری این جشنواره بیان کرد و گفت: یکی از سیاست های دانشگاه تعامل با مردم و جامعه است.

دکتر عباس زراعت از برگزارکنندگان این جشنواره و حمایت های مهندس علی سعیدی از طرح ها قدردانی کرد و افزود: مهندس سعیدی یکی از خیرین ارجمندی است که تاکنون در راستای رشد علمی گام های مثبتی را در این دانشگاه گذاشته است.

وی به ایجاد دو دانشکده آموزشی با حمایت مالی مهندس سعیدی در این دانشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: یکی ازفعالیت های بی دریغ  ایشان تشکیل بنیاد نخبگان سعیدی است که برگزاری این جشنواره یکی از آثار این بنیاد است.

وی از دیگر اقدامات مهندس سعیدی در  دانشگاه کاشان را تشکیل مؤسسه بین المللی مطالعات پیشرفته سعیدی نام برد و افزود: در این مؤسسه نیز با همکاری پروفسورمنصوری تاکنون گام های مثبتی  برداشته شده است که جای تقدیر دارد.

رئیس دانشگاه کاشان خاطر نشان کرد: به زودی با حمایت مالی این خیر ارجمند سومین کرسی بین المللی وقفی نیز در این دانشگاه راه اندازی می شود که این زمینه ها گامی در راستای بین المللی کردن دانشگاه است.

دکتر زراعت  موفقیت ها و افتخارات دانشگاه را مرهون حمایت های خیرین و اعضای هیات علمی توانمند این دانشگاه دانست و افزود: قرار گرفتن دانشگاه کاشان جزء 10 دانشگاه برتر، قرار گرفتن این دانشگاه در ردیف سطح دو دانشگاه ها، جزء یک درصد برتر دانشگاه های جهان و کسب رتبه نخست آزمایشگاه مرکزی این دانشگاه در بین دانشگاه های کشور از افتخارات اخیر این دانشگاه می باشد که امید است با همکاری خیرین و مجموعه کارکنان توفیقات بیشتر این دانشگاه را شاهد باشیم.

در این جشنواره دانش آموزان کاشان 70 طرح را ارائه کردند که از بین این تعداد  30 طرح برگزیده و جوایزی را دریافت کردند.

 

 


نظر شما :