رئیس دانشگاه کاشان: فضای دانشگاه باید معنوی وهمراه با اخلاق باشد

۲۳ آبان ۱۳۹۴ | ۱۳:۰۸ کد : ۴۱۱۹ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۶۴۷
رئیس دانشگاه کاشان گفت: فضای عمومی دانشگاه باید معنوی و دینی و همراه با اخلاق باشد.


رئیس دانشگاه کاشان گفت: فضای عمومی دانشگاه باید معنوی و دینی و همراه با اخلاق باشد.

 

دکتر عباس زراعت در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه رعایت حجاب و حفظ ارزشها را در محیط دانشگاه لازم دانست و اظهار داشت: عفاف و حجاب خط قرمز دانشگاه است که باید به نحو مطلوب رعایت شود.

 

وی افزود: با کسانی که بخواهند ارزش ها را در محیط دنشگاه لکه‌دار و به شئونات اسلامی خدشه وارد کنند برخورد می‌شود.

 

دکتر زراعت رسالت اصلی دانشگاه را  آموزش و پژوهش با محوریت اخلاق همراه با ارتقای روحیه نشاط و شادابی بیان کرد و گفت: اگر مسایل اخلاقی  فرهنگی درست شود تمام مسایل حل خواهد شد.

 

وی  با اشاره به نزدیکی انتخابات، متشنج کردن فضای دانشگاه توسط برخی افراد در رسانه‌ها را نادرست دانست و افزود: فضای دانشگاه جای سیاسی‌کاری نیست اما برخی افراد سعی دارند تا با ترفندهای مختلف در محیط دانشگاه نفوذ کنند ومحیط را نا‌امن کنند که باید مراقبت های لازم صورت گیرد. 

 

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه کاشان نیز هدف از برگزاری شورای فرهنگی را، همکاری اعضای هیات علمی دانشگاه در راستای حل مشکلات و آسیب‌های اجتماعی بیان کرد و گفت: معاونت فرهنگی برای گسترش اخلاق حرفه ای، ترویج فرهنگ و مقابله با تهاجم فرهنگی سعی  دارد از نظریات و طرح‌های تحقیقاتی اعضای هیات علمی دانشگاه استفاده کند.

 

دکتر حسین ستار خاطر نشان کرد: تولیدات و داده های  علمی و فرهنگی راه برون رفت مشکلات است.

 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه کاشان نیز در این نشست به جایگاه رفیع فرهنگ در اسلام اشاره کرد و گفت: دین و فرهنگ پیوسته یک رابطه ناگسستنی و تنگاتنگ دارند و همانگونه که دین در تمدن و فرهنگ انسان نقش مؤثری را ایفا می‏کند فرهنگ نیز، عامل تکامل انسان می‏گردد.

 

حجت الاسلام علی روحانی با اشاره به نزدیک شدن انتخابات افزود: گروهی در این برهه سعی دارند تا در محیط دانشگاه تشنج ایجاد کنند و دانشجویان باید مراقب باشند تا وسیله و ابزار دست دیگران قرار نگیرند.

 

وی از معاونت فرهنگی و تشکل ها و کانون های فرهنگی خواست برای تقویت ارزش های اخلاقی ، باورهای دینی و ارتقای هویت اسلامی، ملی، برنامه های مختلف فرهنگی را برای پر کردن اوقات فراغت دانشجویان در نظر بگیرند.

 

 ارائه گزارش و تصویب فرهنگی نیمسال اول 95-94 و گزارش طرح پژوهش بررسی رابطه شبکه های اجتماعی مجازی بر سبک زندگی و هویت اجتماعی دانشجویان دانشگاه کاشان توسط دکتر نیازی از دیگر مباحث در این نشست بود.


نظر شما :