اعزام دانشجویان دانشگاه کاشان به اردوهای جهادی

۳۱ مرداد ۱۳۹۴ | ۱۴:۱۹ کد : ۳۹۴۲ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۴۰۵
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه کاشان از آغاز اعزام دانشجویان به اردوهای جهادی خبر داد.


 معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه کاشان از آغاز اعزام دانشجویان به اردوهای جهادی خبر داد.

دکتر حسین ستار  گفت: باهمکاری دانشجویان معماری و هنر و اساتید دانشگاه کاشان اردوی جهادی سازندگی گروه «خشت سبز» در روستای وادقان از سوم شهریور ماه شروع به فعالیت میکند.

وی اظهار داشت: در راستای تعهد اجتماعی و فرهنگی دانشجویان نسبت به جامعه خود از سه ماه پیش دانشجویان با سفرهای متعدد به روستای وادقان و شناسایی و تهیه پلان به همراه اساتید خود چنین اقدام جهادی را رقم زده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: بسیج دانشجویی دانشگاه کاشان نیز با عزمی جدی و در راستای منویات مقام معظم رهبری اردوی جهادی خود را ۹۴/۶/۵ تا ۹۴/۶/۱۵ در دو روستای مهدی آباد و محمدیه از توابع شهرستان تیران و کرون اردوی جهادی برگزار می کند.

وی هدف از اعزام دانشجویان به مناطق محروم در قالب طرح اردوهای جهادی، غنی‌سازی اوقات فراغت، نهادینه کردن فرهنگ کار و تلاش گروهی و کمک به توسعه سازندگی و رفع محرومیت در کشور به ویژه روستاها بیان کرد و اظهار داشت:

دکتر ستار خاطر نشان کرد: دانشجویان بسیجی با سفرهای متعدد به مناطق محروم و شناسایی محرومیتهای استان دو روستای مذکور را جهت فعالیتهای جهادی در عرصه فرهنگی و عمرانی و علمی انتخاب نموده اند.

 معاونت فرهنگی دانشگاه کاشان با تصریح این نکته که در این اردو‌ها دانشجویان نقش اصلی را به عهده دارند و دانشگاه فقط زمینه ساز چنین اقداماتی است تاکید کرد: این دانشجویان با خالص‌ترین نیت‌ها و بدون داشتن کوچک‌ترین چشم داشتی چنین اقدام بزرگی را کلید زده‌اند.

ستار با اشاره به اینکه دانشگاه به مثابه قلعه‌ای جدا از جامعه نیست بلکه دانشگاه جزئی از اجتماع و در تاثیر و تاثر متقابل ازآن شکل واقعی می‌گیرد افزود: دانشگاه در پی ایفای نقش اجتماعی خود است وخدمت رسانی به محرومان اولویت اول نظام و دانشگاه است که نباید فراموش شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه کاشان خاطر نشان کرد: دانشجویان در اردوهای جهادی به مسئولان پیام اخلاص و تلاش و پشتکار و جدیت در خدمت رسانی به مسئولین می‌دهند.

ستار با دعوت از مسئولان شهر برای بازدید از این روستای جهادی برای آشنایی با پتانسیلهای دانشجویان جهت ارتقای فرهنگ شهر، این تعامل را پلکانی برای رشد فرهنگ شهر و محرومیت زدایی در بین جوانان و ایجاد روحیه سازندگی و امید درمنطقه کاشان برشمرد.

 

 

نظر شما :