آزادگان نمونه‌های بارز اسوه تقوی و صبر هستند

۲۶ مرداد ۱۳۹۴ | ۱۷:۰۵ کد : ۳۹۳۷ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۲۸۷
رئیس دانشگاه کاشان گفت: آزادگان نمونه‌های بارز اسوه تقوی و صبر هستند.

 رئیس دانشگاه کاشان گفت: آزادگان نمونه‌های بارز اسوه تقوی و صبر هستند.

 دکتر عباس زراعت در نشست مشترک هیات رئیسه با شورای دانشکده علوم انسانی که با حضور آزادگان دانشگاه برگزار شد، با تبریک سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی اظهار داشت: آزادگان با صبر و استقامت خود درس آزادگی را به ملت بزرگ ایران آموختند .اینان با تحمل دردهای اسارت نمادهای صبر و بردباری جامعه اسلامی ایران هستند.

 

 وی با اشاره به اینکه 70 بار خداوند در قرآن صابران را ستایش کرده افزود: مصداق بزرگ صابران در دوران کنونی آزادگان عزیز هستند.

 وی خاطر نشان کرد: صبر آزادگان در دوره اسارت به گونه‌ای بوده که خود مسئول صلیب سرخ آن دوران در عراق می‌گوید این اسرای ایرانی به ملت نشان دادند که در سخت ترین شرایط نیز می توان ارزش‌های انسانی را پاس داشت

 رئیس دانشگاه کاشان قدرشناسی از آزادگان را لازم دانست و افزود: باید خاطرات این عزیزان آزاده به صورت کتابی مدون تهیه و در دسترس همگان قرار گیرد.

 مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه کاشان نیز در این مراسم با تبریک این روز به آزادگان با اشاره به سوره مبارک حج گفت: از این آیه استفاده می‌شود که نیروهای مدافع جایگاهشان جایگاهی است که اگر نبودند نه از اسلام خبری بود نه از دین.

 حجت‌الاسلام والمسلمین علی روحانی جنگ دوران دفاع مقدس را جنگ دفاعی بیان کرد و اظهار داشت: مردم در دوران دفاع مقدس به سه دسته تقسیم شدند که عده‌ای به شهادت رسیدند و عده‌ای نیز مجروح یا اسیر شدند و تعدادی نیز که سالم برگشتند همچنان در سنگر دفاع به سر می‌برند.

 وی با اشاره به اینکه هر که خدا را یاری کند خدا او را یاری ‌میرساند افزود: کسانی که نماز برپا می دارند، زکات را احیاء می‌کنند و امر به معروف و نهی از منکر بر جای آورند مطمئن باشند که خداوند باریتعالی آنها را یاری ‌رسانده و دسیسه‌های دشمنان کمترین آسیبی به آنها نخواهد رساند.

 در این مراسم، آزادگان گوشه هایی از خاطرات دوران اسارت خود را بیان کردند ودر پایان از این عزیزان تجلیل شد.

 
 
 
 
 
 
 

نظر شما :