رئیس دانشگاه کاشان: دانشگاه مغز متفکر جامعه است

۲۶ مرداد ۱۳۹۴ | ۱۷:۰۵ کد : ۳۹۳۴ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۲۵۸
رئیس دانشگاه کاشان گفت: دانشگاه با دارا بودن پتانسیل های نیروی انسانی و اعضای هیات علمی متخصص در تمامی رشته ها مغز متفکر جامعه است.
 

 رئیس دانشگاه کاشان گفت: دانشگاه با دارا بودن پتانسیل های نیروی انسانی و اعضای هیات علمی متخصص در تمامی رشته ها مغز متفکر جامعه است.

 دکتر عباس زراعت در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه کاشان با اشاره به ماده 20 برنامه پنجم توسعه کشور که دانشگاه ها از کلیه شمول قانون دولتی مستثنی هستنداظهار داشت: متاسفانه برخی مسئولین در بسیاری از زمینه ها دانشگاه را به مانند سایردستگاه ها نگاه می کنند و به این مساله توجه ندارند که دانشگاه صرفا یک دستگاه مجری نیست و می تواند برنامه های مدونی برای مدیریت شهری و توسعه و آبادانی و رفع نیازهای منطقه تدوین کند.

 وی با بیان اینکه دانشگاه کاشان برای نخستین بار برنامه مدون 4 ساله در هیات امنا به تصویب رسانده و ملزم است در چارچوب این برنامه حرکت کند افزود: بر اساس این برنامه همه فعالیت های دانشگاه باید اخلاق محور و فرهنگ محور باشد.

 رئیس دانشگاه کاشان با اشاره به اینکه با شعار تجاری سازی دانش از بسیاری ارزش‌های اخلاقی عقب افتاده ایم، ساختن انسان های کامل را رسالت دانشگاه دانست و خاطر نشان کرد: براین اساس همه فعالیت های دانشگاه باید پیرامون این مهم شکل بگیرد.

 دکتر زراعت بین المللی کردن دانشگاه را از دیگر سیاست های دانشگاه ذکر کرد و افزود: راه اندازی رصدخانه ملی  فرصتی ارزشمند برای تبدیل کاشان به یک شهر بین‌المللی است که مسئولان نباید آنرا نادیده بگیرند. 

وی از تاسیس اندیشگاه نجوم در پژوهشکده اسانس دانشگاه در قمصر کاشان خبر داد و گفت: دانشگاه کاشان به عنوان نزدیکترین مرکز تحقیقاتی به رصد خانه ملی می تواند فعالیت ها و اقدامات موثری در این راستا داشته باشد که مسئولان باید از این فرصت استثنایی استفاده کنند .

 رئیس دانشگاه کاشان کیفی کردن فعالیت‌ها را از دیگر سیاست‌های مدیریت دانشگاه ذکر کرد و گفت: سعی بر این است که در مسیر توسعه فعالیت‌ها و برنامه‌های دانشگاه مبتنی بر پتانسیل‌ها و نیازهای منطقه برنامه‌ریزی شود.

 وی قدمت شهر کاشان و آثار معماری و صنایع دستی کاشان را از پتانسیل‌های این منطقه بر شمرد و افزود: دانشگاه کاشان باایجاد رشته باستان‌شناسی نگاه ویژه‌ای را به هویت وقدمت داشته است وامیدواریم هنرصنایع دستی موجود از رتبه 22 درکشوربه جایگاه اصلی خودبازگردد.

 دکتر زراعت انرژی خورشیدی و هسته ای و نجوم را از دیگر پتانسیل‌های این منطقه دانست و اظهار داشت: از این فرصت‌های استثنایی مسئولان باید استفاده کنند.

 رئیس دانشگاه کاشان خاطر نشان کرد: دانشگاه باید اتاق فکر مدیریت شهری باشد که اگر روزی دانشگاه تعطیل شود کل منطقه و مردم شهر نیاز دانشگاه را احساس کنند.

 وی ایجاد نشاط علمی را از دیگر برنامه های دانشگاه بیان کرد و گفت: باید جدای از مسایل سیاسی، جناح بازی و خط بازی با همدلی و مصلحت در راستای توسعه کاشان گام برداریم.

این نشست به مناسبت  گرامیداشت روز خبرنگار با حضور اعضای هیات رئیسه دانشگاه برگزار و در پایان از اصحاب رسانه و خبرنگاران فعال کاشان تجلیل شد.

           

 

نظر شما :