تشکیل کمیته بانوان خیر در ستاد توسعه دانشگاه کاشان

۱۹ آبان ۱۳۹۳ | ۱۲:۳۶ کد : ۳۴۱۱ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۰۰۳
در دومین گردهمایی بانوان خیر دانشگاه کاشان، کمیته بانوان خیر در ستاد توسعه این دانشگاه تشکیل شد.
 

در دومین گردهمایی بانوان خیر دانشگاه کاشان، کمیته بانوان خیر در ستاد توسعه این دانشگاه تشکیل شد.

مدیرعامل ستاد توسعه دانشگاه کاشان هدف از تشکیل این کمیته را جذب بانوان خیر، برنامه ‏ریزی برای افزایش جذب مشارکت‏های مردمی، توانمندسازی و رفع نیازمندی‏های دانشجویان خواهر و ترویج فرهنگ انفاق و نوع دوستی ذکر کرد.

علی محمد الماسی به تاسیس ستاد توسعه این دانشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: این ستاد به منظورتحقق بخشی از رسالت و وظایف آموزشی وپژوهشی دانشگاه کاشان و تأمین نیازهای مالی و جذب حمایت همه جانبه افراد خیر و نیک اندیش در فراهم نمودن امکانات آموزشی و زیر ساختهای مناسب ومورد نیاز تاسیس شده و تاکنون توانسته خیرین زیادی را جذب نماید.

وی خاطر نشان کرد: حدود 30 هزار متر مربع فضای آموزشی با مشارکت خیرین در این دانشگاه ساخته شده یا در حال ساخت است.

وی ابراز امیدواری کرد: این ستاد با جذب کمک های مردمی، زمینه های مشارکت مادی و معنوی به منظور پیشبرد اهداف علمی، آموزشی، پژوهشی وفناوری وتوسعه دانشگاه را فراهم سازد.

عضو هیت مؤسس ستاد توسعه دانشگاه کاشان نیز در این مراسم  نقش بانوان خیر را در توسعه علمی حایز اهمیت دانست و افزود: بانوان از آنجا که نقش تربیتی مؤثری در جامعه دارند و به مشکلات و نیازهای فرزندان خود در محیط های آموزشی بیشتر واقف هستند نقش تعیین کننده ای در جذب خیرین و توسعه علمی دارند.

دکتر حمیدرضا فهیمی تبار با اشاره به اینکه  25 درصد از خیرین مدرسه ساز بانوان هستند اظهار داشت: امید است با تشکیل کمیته بانوان خیر در دانشگاه، آمار بانوان خیرین آموزش عالی و دانشگاه ساز به طور فزاینده ای رشد یابد.

در این نشست اعضای کمیته بانوان خیرین ستاد توسعه دانشگاه تعیین و در پایان از یکی از بانوان پیشکسوت درامور خیریه، همسر مرحوم حاج امیر کتابچی"حاجیه خانم اقدس نوربخشیان " والده اخوان کتابچی  تقدیر به عمل امد وتوسط نماینده دانشجویان دل نوشته ای بنام "مادر" قرائت گردید وضمنا، تابلو تمثال سیاه قلم به این بانوی فاضله  اهدا شد.

.

 

نظر شما :