حضور دانش آموز نخبه ریاضی در کلاس های دانشگاه کاشان

۲۷ بهمن ۱۳۹۲ | ۱۸:۰۶ کد : ۲۹۳۴ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۹۱۳
"علی مهدوی فر" دانش آموز کلاس هفتم با 12 سال سن، نخبه ای است که به دلیل علاقمندی و هوش و استعداد سرشار در کلاس های رشته ریاضی دانشگاه کاشان حضور فعال دارد و همگام و همپای دانشجویان این رشته محاسبات ریاضی را پاسخ می دهد و کوچکترین عضو جامعه دانشگاهی دانشگاه کاشان به شمار می آید.

"علی مهدوی فر" دانش آموز کلاس هفتم با 12 سال سن، نخبه ای است که به دلیل علاقمندی و هوش و استعداد سرشار در کلاس های رشته ریاضی دانشگاه کاشان حضور فعال دارد و همگام و همپای دانشجویان این رشته محاسبات ریاضی را پاسخ می دهد و به عنوان کوچکترین عضو جامعه دانشگاهی دانشگاه کاشان به شمار می آید.

رئیس دانشگاه در مراسم تجلیل از این دانش آموز نخبه گفت: دانش آموزان و دانشجویان نخبه، بزرگترین سرمایه هر کشورند که استفاده صحیح از استعدادها و تواناییهای این افراد لازمه پیشرفت هر جامعه می باشد.

دکتر کتابی نخبگان را نیروی محرکه هر جامعه برای توسعه دانست و اظهار داشت: مسئولان باید از ظرفیت و پتانسیل های مختلف نخبگان در پیشبرد اهداف و برنامه های خود استفاده کنند.

وی خاطر نشان کرد: دانشگاه کاشان برای جذب و حمایت بیشتر از نخبگان، بنیاد نخبگان سعیدی را در این دانشگاه تاسیس کرده که از پژوهشگران، مبتکران، مخترعان و برگزیدگان مسابقات علمی حمایت می کند.

عضو هیات علمی دانشکده ریاضی دانشگاه کاشان نیز گفت: پس از کشف استعداد این نخبه ریاضی، جلسه ای با مدیر گروه و معاون آموزشی و اعضای هیات علمی این دانشکده برگزار شد که با طرح یک سری سوالات ریاضی، علی مهدوی فر به عنوان فردی با استعداد و علاقمند شناخته  شد.

 دکتر تبریزی دوز اظهار داشت: با توجه به علاقه این نخبه به درس ریاضی، اجازه راهیابی و زمینه فراگیری درس ریاضی در کلاس های مبانی و ریاضی دانشگاه برای ایشان فراهم شد و با هماهنگی با اساتید از ترم گذشته تاکنون در کلاس ها شرکت دارند.

وی خاطر نشان کرد: با نظرسنجی انجام شده از اساتید، استعداد ایشان خوب و در سر کلاس مطالب را خوب فرا می گیرند وبه حل مسائل تحلیلی و محاسباتی می پردازند.

علی مهدوی فر این دانش آموز نخبه نیز از اینکه به این درجه علمی رسیده ابراز رضایت کرد و گفت: خوشحال هستم که خداوند این استعداد را در درون من نهفته که بتوانم همردیف با دانشجویان در کلاس های دانشگاه شرکت داشته باشم و رشته مورد علاقه خود را فراگیریم.

وی محیط تحصیل در مدرسه و دانشگاه را متفاوت از هم دانست و اظهار داشت: در محیط مدرسه می توانم با هم سن و سالهای خود به راحتی بازی کنم ولی در محیط دانشگاه باید مثل دیگر دانشجویان فقط به اساتید گوش فرا دهم.

وی دلیل موفقیت خود را اول لطف خداوند بعد زمینه سازی خانواده خود ذکر کرد و افزود: از کلاس چهارم ابتدایی به درس ریاضی علاقمند شده و این درس را به صورت جدی دنبال کرده ام و حال می توانم به مسائل سخت ریاضی پاسخ دهم.

این نخبه ریاضی که در مدرسه تیزهوشان آران و بیدگل تحصیل می کند از رشته های تحصیلی مورد علاقه خود در دانشگاه را ریاضی، منطق و فلسفه بیان کرد و گفت:علاوه بر کتابهای درسی مطالعه آزاد نیز دارم و کتابهای رمان، فیزیک و شیمی را مطالعه می کنم.

در این مراسم از سوی بنیاد نخبگان سعیدی دانشگاه کاشان لوح تقدیر و هدیه به این دانش آموز نخبه اهدا شد.


 


( ۱ )

نظر شما :