بیش از 11 میلیارد ریال حجم قراردادهای طرح های پژوهشی دانشگاه با صنایع بیرونی

۲۷ آذر ۱۳۹۲ | ۱۸:۴۵ کد : ۲۸۸۲ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۲۱۰
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه کاشان گفت: این دانشگاه بیش از 11 میلیارد ریال طرح های پژوهشی مرتبط با صنایع و سازمان های تحقیقاتی بیرونی داشته است.
 

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه کاشان گفت: این دانشگاه بیش از 11 میلیارد ریال طرح های پژوهشی مرتبط با صنایع و سازمان های تحقیقاتی بیرونی داشته است.

 دکتر مجید منعم زاده به مناسبت هفته پژوهش، به چاپ 300 مقاله ISI و 170 مقاله علمی پژوهشی در مجلات دانشگاههای جهان اسلام (ISC) اعضای هیات علمی این دانشگاه اشاره کرد و افزود: نزدیک به 300 مقاله از اساتید و اعضای هیات علمی این دانشگاه نیز در کنفرانس های مختلف ملی و بین المللی ارائه شده است.

وی، میزان اعتبارات هزینه شده این دانشگاه برای طرح های پژوهشی داخلی را حدود 250  میلیون تومان ذکر کرد و اظهار داشت: حدود 160 میلیون تومان از این اعتبارت برای طرح های ساخت شامل خرید تجهیزات مورد نیاز دانشگاه، آزمایشگاه ها و فناورانه و بقیه برای طرح های داخلی پژوهشی دانشگاه هزینه شده است.

به گفته وی، در سال جاری بیش از 700 میلیون تومان اعتبار پژوهانه به حدود 150 استاد این دانشگاه اختصاص یافته است.

وی به روند رو به رشد فعالیت ها و دستاوردهای پژوهشی این دانشگاه اشاره کرد و افزود: انتخاب دکتر صلواتی به عنوان رتبه نخست جشنواره نانو کشور و معرفی کتاب دکتر قاسم پور از اساتید این دانشگاه به عنوان کتاب  سال از جمله افتخارات پژوهشی دانشگاه کاشان در طول یکسال تحصیلی بوده است.

معاون پژوهشی دانشگاه کاشان خاطر نشان کرد: برای نخستین بار در طول یکسال دو عنوان پتنت (اختراع بین المللی) از محققان این دانشگاه به ثبت رسید که این موفقیت به عنوان شاخص پژوهشی و فناورانه دانشگاه رقم خورد.

وی کسب مقام نخست تیم شهاب 2 در مسابقات کن ست، کسب مقام دوم تیم دانشجویی در مسابقات ملی بازی سازی رایانه ای، مقام دوم تیم هیدیکا در هشتمین دوره مسابقات ملی کمیکار در بخش ایده برتر،  کسب مقام سومی تیم سیلک در دومین جشنواره رباتیک و هوش مصنوعی، مقام سومی تیم دانشجویی مهندسی عمران دانشگاه در مسابقات بولینگ بتنی و کسب مقام هشتم تیم ریاضی این دانشگاه در مسابقات ریاضی دانشجویی کشور از جمله موفقیت های پژوهشی دانشجویان این دانشگاه در طول یکسال اخیر بوده است.

 دکتر منعم زاده با بیان اینکه ارتقاء فرهنگ مطالعه و کتابخوانی تاثیر بسزایی در روند رو به رشد فعالیت های پژوهشی دانشگاه دارد افزود: در این راستا کتابهای مورد نیاز کتابخانه ها تامین و بنیاد کتاب مطهر و کتابخانه پردیس خواهران دانشگاه راه اندازی شد.

نظر شما :