دانشگاه اسلامی دانشگاه اقتدارآفرین است

۱۸ آذر ۱۳۹۲ | ۱۴:۴۸ کد : ۲۸۶۶ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۶۵۷
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه کاشان گفت: دانشگاهی که دچار چالش های اخلاقی باشد نمی تواند اقتدارآفرین باشد.
 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه کاشان گفت: دانشگاهی که دچار چالش های اخلاقی باشد نمی تواند اقتدارآفرین باشد.

 حجت الاسلام والمسلمین عباس خادمیان در جمع دانشجویان حاضر در مسجد با تبریک به دانشجویان به مناسبت روز دانشجو، نقش دانشجو رادر دانشگاه وجامعه بسیار مؤثر دانست  واظهار داشت:اگر سلامت دینی و سلامت اخلاقی بر دانشگاه حاکم باشد امثال دکتر شهریاری و احمدی روشن تحویل جامعه داده می شود.

وی با بیان اینکه دانشگاه یکی از ارکان مهم جامعه اسلامی است افزود: اگر قرار است در دانشگاه اتفاق بزرگی رخ دهد دانشجو نقش جدی در آن ایفا می کند.

وی با اشاره به برگزاری برنامه های مذهبی همچون شب حیات (شب زنده داری معرفتی) توسط دفتر نهاد رهبری در دانشگاه افزود: بدنه دانشگاه به ویژه دربحث دیانت با برگزاری این چنین برنامه هایی تقریبا به نقطه مطلوبی رسیده ولی اگر قرار است دانشگاه اقتدار آفرین باشد بایستی سلامت اخلاقی داشته باشد.

خادمیان، ازدواج را یکی از موضوع های مهم در تامین سلامت اخلاقی ذکر کرد و اظهار داشت: سنی که دانشجویان در آن قرار دارند سنی است که باید به فکر ازدواج باشند ولی دشمنان می خواهند این سلامت را از محیط دانشگاه و قشر دانشجو بگیرند.

وی خاطر نشان کرد: اگر بین ازدواج ودرس باید انتخاب صورتی بگیردبا توجه به قرآن باید ازدواج کرد و ادامه تحصیل هر دو زوج نباید مانعی برای ازدواج آنها باشد.

وی با توجه به آیه 32 سوره نور (وَ أَنْکِحُوا الْأَیامی‏ مِنْکُمْ وَ الصَّالِحینَ مِنْ عِبادِکُمْ وَ إِمائِکُمْ) افزود: قرآن به پدر و مادر هم می گوید در رابطه با ازدواج جوان خود وظیفه دارند،ازدواج یک نیاز جدی است و یکی از موانع (به خصوص دختران) اطاعت از ازدواج این است که خواستگار حتماباید مدرک داشته باشد.

مسئول نهاد رهبری با اشاره به روایت امام صادق (ع) که توسعه زندگی در ازدواج است افزود: نباید از ازدواج ترسید در حالی که قرآن وعده داده است که اگر فقیرید فقر شمارا جبران می کند، ازدواج انسان را متعهد می کند و او را فردی مسئولیت پذیر بار می آورد.

 

نظر شما :