گردهمایی رؤسای مراکز کارآفرینی دانشگاه های منطقه مرکزی کشور در دانشگاه کاشان

۱۳ آذر ۱۳۹۲ | ۱۸:۲۹ کد : ۲۸۵۹ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۷۳۹
ششمین نشست و گردهمایی رؤسای مراکز کارآفرینی دانشگاه های منطقه مرکزی کشور در دانشگاه کاشان با حضور مدیر کل دفتر توسعه کارآفرینی وزارت علوم برگزار شد.

ششمین نشست و گردهمایی رؤسای مراکز کارآفرینی دانشگاه های منطقه مرکزی کشور در دانشگاه کاشان با حضور مدیر کل دفتر توسعه کارآفرینی وزارت علوم برگزار شد.

رئیس دانشگاه کاشان در این نشست کارآفرینی را در راستای توسعه اقتصادی حایز اهمیت دانست و گفت: کارآفرینی به عنوان یک پدیده نوین نقش موثری را در توسعه و پیشرفت اقتصادی کشورها داشته است.

دکتر عباس کتابی یکی از مهمترین معضلات جامعه را فارغ التحصیلان بیکار ذکر کرد و افزود: بایستی سعی شود ایجاد رشته ها متناسب با بازار کار تعریف شود.

وی به ایجاد شرکت های دانش بنیان ورشته های میان رشته ای و علوم کاربردی را در دانشگاه ها تاکید کرد و اظهار داشت: اگر بخواهیم علم رشد پیدا کند بایستی در عرصه کاربرد قرار گیرد.

کتابی با اشاره به این که یکی از مهمترین مباحث در کارآفرینی تبدیل تهدید ها به فرصت ها است افزود: یک کارآفرین موفق تهدیدها را به فرصت تبدیل می کند.

رئیس مرکز کارآفرینی دانشگاه کاشان نیز در این نشست به گزارشی از فعالیت های انجام شده این مرکز اشاره کرد و گفت: کارآفرینی مبنایی برای توسعه اقتصادی واجتماعی است.

دکتر عقیقی هدف از برگزاری این نشست را ارائه تبادل تجربیات با مراکز کارآفرینی ذکر کرد و افزود: برگزاری نشست های منطقه ای فرصت تبادل نظر و ارائه راهکارهای لازم در جهت ارتقاء مراکز کارآفرینی در دانشگاه ها را فراهم می سازد.

در این نشست روسای مراکز کارآفرینی دانشگاه های منطقه مرکزی کشور نیز به بیان مشکلات و دیدگاه های خود پرداختند.نظر شما :