طرح ارمغان سلامت در دانشگاه کاشان شروع شد

۲۶ خرداد ۱۳۹۲ | ۱۶:۳۱ کد : ۲۴۵۰ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۲۲۲
طرح ارمغان سلامت ویژه کارکنان دانشگاه کاشان به همت مدیریت ارتباطات فرهنگی این دانشگاه شروع شد.
 

طرح ارمغان سلامت ویژه کارکنان دانشگاه کاشان به همت مدیریت ارتباطات فرهنگی این دانشگاه اجرا و شروع شد.

رییس دانشگاه کاشان در مراسم شروع بکار اجرای این طرح، خانواده را اساسی ترین بنیان در اسلام دانست و گفت: سلامت جسمی و روحی خانواده تاثیر بسزایی در تحکیم بنیاد خانواده دارد.

دکتر عباس کتابی، نیروی انسانی را از مهمترین و ارزشمند ترین عناصر مهم یک سازمان ذکر کرد و اظهار داشت: امروزه در دنیا، اهمیت رفاه و سلامت منابع انسانی در محیطهای کاری بسیار حائز اهمیت است و برای رسیدن انسان به مسیر تعالی بایستی همه عوامل روحی، فکری و جسمی فرد مورد توجه قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: حفظ سلامت شاغلین بمنظور جلوگیری از تباه شدن این سرمایه عظیم انسانی و نیز سرمایه هنگفتی که صرف درمان، بازتوانی و تربیت نیروی کار جدید می شود از اهمیت قابل توجهی برخوردار بوده و یکی از شاخص های مهم توسعه یافتگی محسوب میگردد.

رییس دانشگاه کاشان، به تدوین سند چشم انداز این دانشگاه اشاره کرد و افزود: برای رسیدن به دانشگاه توحیدی و اسلامی و با ویژگی های خاص در کیفیت آموزشی و پژوهشی عزم و اراده و همدلی همه مجموعه کارکنان دانشگاه همراه با سلامت کارکنان لازم است.

دکتر کتابی، با قدردانی از مدیریت ارتباطات فرهنگی این دانشگاه در اجرای این طرح ابراز امیدواری کرد: تا این طرح با موفقیت به عنوان الگویی در دیگر دانشگاه ها نیز اجرا گردد.


 

مدیر ارتباطات فرهنگی دانشگاه کاشان، با اشاره به اینکه امروزه مهم ترین عامل موثر در توسعه پایدار  سلامت است و همه کشورها برای دستیابی به توسعه پایدار، سرمایه گذاری در سلامت مردم را به طور جدی وجه همت خود قرار داده اند گفت: این طرح در راستای ارتقاء سطح سلامت کارکنان این دانشگاه اجرا می شود.

مریم هاشمی، هدف از اجرای این طرح را افزایش بهره وری و ارتقاء انگیزش شغلی، بررسی و شناسایی نیازهای آموزشی – بهداشتی کارکنان دانشگاه و ارتقاء سطح دانش بهداشتی کارکنان ذکر کرد.

وی خاطر نشان کرد: در این طرح کارکنان زن و مرد دانشگاه با ثبت نام در وب سایت سلامت این دانشگاه در روزهای زوج و فرد به طور مجزا می توانند آزمایشهای مربوط به معاینه قلب و تست های اسکلرینگ فشار خون، قند خون و سرطان پرستات و سرطان سینه را انجام دهند.

وی، پالایش سلامت، چک آپ، تست چشم، اسپیرومتری، معاینه گوش و درمان ناتوانی جنسی را از دیگر مراحل این طرح برشمرد.

این طرح در مرکز بهداشت دانشگاه کاشان به مدت دو هفته اجرا می گردد.    

 

نظر شما :