آغاز بکار ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه کاشان

۱۶ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۶:۰۳ کد : ۲۳۹۸۷ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۶۹۶

طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه کاشان  با حضور رئیس داشگاه و جمعی از اساتید دانشگاه های سوریه روز چهارشنبه 16 خرداد ماه 1403 در تالار آمفی تئاتر دانشکده حقوق و علوم انسانی این دانشگاه آغاز بکار کرد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری هدف از برگزاری این دوره را اعتلای سطح آگاهی و معرفت افزایی اساتید ذکر کرد و افزود: ضیافت اندیشه سفره تفکر است و فرصت مغتنمی برای تفکر دینی، مذهبی و سیاسی و معرفت افزایی اساتید است تا در کنار مباحث علمی با مباحث روز کشور و دنیا آشنا شوند.

حجت الاسلام محمدی به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در روز 14 خرداد سالروز رحلت امام خمینی (ره) اشاره کرد و افزود: استادان دانشگاه بایستی بیانات رهبر را که در حول چند محور مهم اشاره کردند، سرلوحه امور خود بدانند و آنها را به درستی تبیین نمایند.

وی با بیان اینکه دوره های دانش‌افزایی اساتید فرصت ارزشمندی است که اعضای هیأت علمی دانشگاه علاوه بر بعد علمی به توانمندی در زمینه های فرهنگی نیز مجهز شوند خاطر نشان کرد:  برگزاری طرح ضیافت اندیشه استادان یکی از بهترین فرصت‌ها برای توسعه و تبیین ارزش‌های اسلامی و نیز رشد بینش سیاسی در محیط دانشگاه است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با بیان اینکه  در این طرح اساتید دانشگاه در کارگاه های اختصاصی و با حضور اساتید و کارشناسان خبره و برجسته کشور با موضوعات مختلف با آخرین مباحث روز کشور آشنا می شوند، افزود: از استادان شرکت کننده در این دوره، درخواست می شود تا  فرصت را مغتنم شمرده و از فضای ایجاد شده در جهت تبادل آرا، بیان دیدگاه ها و نظرات خود نسبت به مسائل معرفتی بهره ببرند.

در آئین آغاز بکار این نشست از 6 نفر از اساتید و مدیران نشست های ضیافت اندیشه سال 1402تجلیل شد.

طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه کاشان با حضور 120 استاد به مدت دو روز ادامه دارد.

 

کلید واژه ها: اساتید افزایی اساتید اساتید دانشگاه دانشگاه ضیافت طرح ضیافت ضیافت اندیشه اندیشه طرح ضیافت اندیشه طرح


( ۱ )

نظر شما :