سلسله نشست های نقد و بررسی فرش ایرانی در پژوهشکده فرش دانشگاه کاشان

۲۸ بهمن ۱۳۹۱ | ۱۴:۵۴ کد : ۲۳۳۳ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۳۷۰
رییس مرکز پژوهشی فرش دانشگاه کاشان، از برگزاری سلسله نشست های نقد و بررسی فرش ایرانی در این پژوهشکده خبر داد.

رییس مرکز پژوهشی فرش دانشگاه کاشان، از برگزاری سلسله نشست های نقد و بررسی فرش ایرانی در این پژوهشکده خبر داد.

مهندس حمیدرضا مومنیان، موضوع نخستین این نشست را، نقد و تحلیل مجموعه فیلم های مستند فرش ایرانی ذکر کرد و گفت: این نشست همراه با نمایش مستندهایی از فرش ایران به کارگردانی: آقایان داریوش مهرجویی، بهرام بیضایی، کمال تبریزی، مجید مجیدی، نورالدین زرین کلک، محمدرضا هنرمند برگزار می شود.

وی، هدف از برگزاری این نشست ها را ایجاد ارتباط مطلوب و هماهنگی با متخصصین و مبتکرین در مراکز علمی و پژوهشی و سایر نهادهای مرتبط با فرش کشور، ارائه راهکارهای مناسب در زمینه کاربردی نمودن یافته های پژوهشی در زمینه فرش و اعتلای آن انجام پژوهش‌های بنیادی، کاربردی و یا توسعه ای در زمینه فرش ایران و فراهم آوردن امکانات لازم و متناسب برای اجرای برنامه ها و طرح های پژوهشی مربوطه ذکر کرد.

مومنیان با بیان اینکه، حضور در جلسه بدلیل محدودیت فضا، صرفا از طریق ثبت نام مقدور خواهد بود افزود: علاقمندان به شرکت در این نشست لازم است با شماره تلفن 7-4451496، دفتر پژوهشکده فرش دانشگاه کاشان تماس و ثبت نام نمایند.

این نشست در روز پنجشنبه سوم اسفند ماه سال جاری در محل پژوهشکده فرش دانشگاه کاشان واقع در چهار راه آیت الله کاشانی، خانه تاریخی عطارها برگزار می شود.

دبیر کانون هماهنگی دانش و صنعت فرش ایران، همچنین از برگزاری دوره آموزشی طراحی فرش با نرم افزار(مقدماتی) در این پژوهشکده خبر داد و اظهار داشت: علاقمندان به شرکت در این دوره نیز می توانند به کانون هماهنگی دانش و صنعت فرش ایران واقع در خانه عطارها مراجعه کنند.


نظر شما :