برگزاری همایش ملی وقف با تاکید بر آموزش عالی ایران اول اسفند در دانشگاه کاشان

۲۸ بهمن ۱۳۹۱ | ۱۷:۴۰ کد : ۲۳۳۱ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۱۹۷
همایش ملی وقف با تاکید برآموزش عالی ایران، اول اسفند با حضور جمعی از اندیشمندان، محققان و خیران سراسر کشور در دانشگاه کاشان برگزار می شود.

دبیر برگزاری همایش ملی وقف با تاکید برآموزش عالی ایران، تعداد مقالات رسیده   به دبیرخانه این همایش را 210 عنوان مقاله ذکر کرد و گفت: این تعداد مقاله در پنج کمیته علمی و تخصصی مورد بررسی و داوری قرار گرفت و تعداد 72 عنوان مقاله برای چاپ پذیرفته شده است.

دکتر محسن نیازی اظهار داشت: 12 مورد از مقالات پذیرفته شده در روز برگزاری همایش به صورت سخنرانی ارائه خواهد شد.

مدیر گروه علوم اجتماعی دانشگاه کاشان خاطر نشان کرد: این همایش با هدف وقف در اسلام و ایران، شناسایی مبانی علمی وقف و مسایل آن، ترویج فرهنگ وقف و تجلیل از خیرین آموزش عالی، تعمیق و گسترش سنت وقف در آموزش عالی، تبیین ابعاد فقهی، حقوقی، اجتماعی و فرهنگی وقف و چالش‌های فرهنگی و حقوقی وقف در ایران برگزار می شود.

نیازی، سخنرانی یکی از چهره های برجسته کشوری، برگزاری کارگاه های آموزشی را از دیگر برنامه های این همایش ذکر کرد و افزود: در حاشیه این همایش، نمایشگاه وقف نیز باهمکاری اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشان ارائه می شود.

این همایش با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات، سازمان اوقاف و امورخیریه و دانشگاه کاشان اول اسفند در تالار آزادی این دانشگاه برگزار می شود.


نظر شما :