کسب رتبه اول دانشگاه کاشان در میان دانشگاه‌های جوان نظام رتبه‌بندی تایمز

۳۰ بهمن ۱۴۰۰ | ۰۹:۲۷ کد : ۱۸۷۳۵ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۳۶۳

معاون پژوهشی و ارتباطات علمی دانشگاه کاشان گفت: دانشگاه کاشان در جدیدترین رتبه‌بندی دانشگاه‌های جوان نظام رتبه‌بندی تایمز (۲۰۲۲)، در جایگاه ۱۴۸ در میان دانشگاه‌های جوان‌ جهان و اول در میان دانشگاه‌های جامع کشور قرار گرفته است.
دکتر مهدی شبانی نوش آبادی افزود: نظام رتبه‌بندی تایمز دانشگاه‌های جوان، دانشگاه‌های جهان با قدمت کمتر از ۵۰ سال را در شاخص های آموزشی، پژوهشی، تعداد استنادها، درآمد صنعتی و رویکرد بین‌المللی ارزیابی می‌کند.
وی با بیان اینکه  37 دانشگاه ایرانی در میان ۵۳۹ دانشگاه‌ جوان در نظام رتبه‌بندی تایمز حائز رتبه شده‌اند، خاطر نشان کرد: در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جوان تایمز ۲۰۲۲، تعداد ۱۷۳ دانشگاه از ۱۹ کشور اسلامی حضور دارند که کشورهای ترکیه و ایران به ترتیب با ۴۰ و ۳۷ دانشگاه به لحاظ تعداد دانشگاه‌های حاضر در رتبه‌بندی، رتبه اول و دوم را دارند و کشور مصر با ۱۷ دانشگاه در رتبه سوم قرار دارد.
در رتبه بندی تایمز از سه منبع اطلاعاتی شامل: ۱- اطلاعات حاصل از نظرسنجی ها، ۲- اطلاعات ارائه شده از سوی دانشگاه ها، ۳- اطلاعات پژوهشی دانشگاه ها در پایگاه استنادی اسکوپوس جهت محاسبه شاخص ها و نمرات بهره گرفته شده است.

کلید واژه ها: تایمز 2022


( ۶ )

نظر شما :