عملیاتی کردن گام دوم انقلاب مستلزم حضور جوانان در عرصه مدیریتی کشور است

۱۲ دی ۱۳۹۸ | ۱۵:۱۵ کد : ۱۰۷۳۹ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۰۵۹

مدیر مسئول روزنامه جوان، جوانگرایی را مهمترین اصل برای عملیاتی کردن گام دوم انقلاب عنوان کرد و گفت: موتور محرکه انقلاب، جوانان هستند و عملیاتی کردن گام دوم انقلاب مستلزم حضور جوانان در عرصه مدیریتی کشور است.

عبدالله گنجی در ویژه برنامه بزرگداشت حماسه یوم الله 9 دی با موضوع گام دوم فرصت ها و چالش های پیش رو با اشاره به اینکه عرصه مدیریت کشور پرچالش است، خاطر نشان کرد: از آنجا که جوانان طبعشان محافظه کاری و آرامش است جوان ها می توانند موتور پیشرفت کشور را به سرعت رو به جلو ببرند.

مدیر مسئول روزنامه جوان به حماسه 9 دی اشاره کرد و گفت: 9 دی برگی از برگ‌های زرین تاریخ انقلاب اسلامی است و حماسه‌ای در راستای قدرت اسلامی و نشان دادن آن به کسانی بود که به چشم دیگری به جمهوری اسلامی نگاه می‌کنند.

وی  حماسه 9 دی سال 88 را متاثر از قیام عاشورای حسینی و ریشه در ظلم ستیزی ملت ایران اسلامی دانست و گفت: اقتدار، قدرت و رمز عظمت انقلاب اسلامی، نشات گرفته از نهضت عاشورا و روحیه استکبار ستیزی این قیام است.

وی در بخش دیگر از سخناش به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و افزود: ساختار این بیانیه را می‌توان در سه سطح مورد توجه قرار داد، در سطح اول بررسی و معرفی انقلاب اسلامی، در بخش دوم به بررسی این نکته که در حال حاضر در کجا قرار داریم و این راه ۴۰ ساله را چگونه طی کرده‌ایم، سپس در بخش سوم به اینکه این راه چگونه باید ادامه یابد اشاره می‌شود.

این فعال حوزه رسانه با بیان اینکه باید ویژگی‌های انقلاب را شناخت، گفت: مقام معظم رهبری تأکید دارند که انقلاب اسلامی انقلابی استثنایی در جهان است که گام دوم آن ادامه همان گام نخست خواهد بود و راه همان راه است.

گنجی با اشاره به ویژگی‌های بیانیه گام دوم انقلاب تأکید کرد: در گام نخست انقلاب ویژگی مردمی بودن انقلاب اسلامی بسیار حائز اهمیت است به‌گونه‌ای که همه اقشار جامعه در پیروزی انقلاب اسلامی دخیل هستند.

مدیر مسئول روزنامه جوان با بیان اینکه برای ارزش‌گذاری این رهنمود مهم باید انقلاب‌های دیگر جهان را مورد بررسی قرار داد، عنوان کرد: داشتن مروت انقلابی از دیگر ویژگی‌های انقلاب است چراکه نظام برآمده از انقلاب اسلامی کمترین خشونت را در بین انقلاب‌های جهان دارد.

گنجی عدم خیانت به آرمان‌های انقلاب، تجدیدناپذیر بودن انقلاب و عدم حذف روحیه انقلابی از کشور را از دیگر ویژگیهای انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: این جوشش انقلابی موجب هدایت ما به سمت قله‌های پیشرفت و تعالی می‌شود لذا در گام دوم انقلاب نیز باید این جوشش انقلابی را پیش ببریم.

وی با بیان اینکه مخاطب اصلی گام دوم انقلاب جوانان هستند، خاطر نشان کرد: برای توفیق در گام بعدی باید به جوانان میدان داده شود برای این امر می‌توان اقدامات بسیاری از جمله پایین آوردن سن نمایندگی مجلس و یا ممنوع شدن ورود افراد بالای ۶۵ سال در سمت وزارت را مورد توجه قرار داد.

گنجی با اشاره به اینکه تمدن سازی در بیانیه در ابعاد مختلف با محوریت جوانان مورد توجه است، گفت: مطالبه این موضوع باید به یک گفتمان تبدیل شود که برای تحقق آن باید همه به میدان بیاییم هر چند رسانه‌ها در این خصوص وظایف سنگین‌تری دارند.


( ۱ )

نظر شما :