تقدیر رییس دانشگاه کاشان از معاونت آموزشی وزارت علوم

۳۰ تیر ۱۳۹۸ | ۲۰:۴۶ کد : ۱۰۱۲۰ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۱۴۰

دکتر عباس زراعت  پیام تشکر و تمجید دانشگاهیان کاشان را در مراسم تودیع و معارفه  دکتر مجتبی شریعتی نیاسر به پاس خدماتش در معاونت آموزشی وزارت علوم به ایشان  ابلاغ کرد .


این مراسم صبح روز یکشنبه 30 تیر در وزارت علوم برگزار و دکتر خاکی صدیق به عنوان معاون آموزشی جدید وزارت علوم معرفی شد..

 دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این مراسم با بیان اینکه "در آستانه تحولی جدی در حوزه آموزش عالی قرار داریم"، خاطرنشان کرد: ضرورت‌های جهانی و سرعت تغییر علم و فناوری در عرصه های بین المللی از یک‌سو و الزام های داخلی و شرایط فعلی کشور از سوی دیگر این تحول را بیش از گذشته طلب می‌کند. آنچه امروز بر عهده وزارت علوم به‌طور خاص و دیگر نهادهای مرتبط به‌طور عام می‌باشد آن است که این تحول را به‌سرعت و با دقت مناسب در سطح ملی انجام دهند..

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی  با اشاره به اینکه انتقال مسئولیت‌ها در وزارت علوم و نهاد آموزش عالی همچون سایر دستگاه ها و سازمان ها امری طبیعی است، اظهار داشت: انتقال مسئولیت‌ها به‌خصوص برای اساتید دانشگاه‌ها که علاقه اصلی آن‌ها مربوط به حوزه آموزشی و پژوهشی است امری طبیعی و عادی است. حسن عاقبت انتقال مسئولیت‌ها در این حوزه آن است که در زمان جابه‌جایی، تقدیر و تشکرهای خالصانه صورت می‌گیرد.
دکتر غلامی درباره دستاوردهای آموزش عالی در سال‌های اخیر گفت: برنامه‌های در حال اجرا منبعث از مصوبه‌های قانونی و وظایف و تکالیف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است. در راه‌حل‌ها و مسیرهای اجرایی بایستی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی ابتکار عمل را در دست داشته باشند. در پی آن هستیم که اختیارات را در چارچوب قانونی به دانشگاه‌ها واگذار کنیم و خود نقش نظارتی را بر عهده داشته باشیم.
وزیر علوم همچنین از زحمات چهارساله دکتر شریعتی نیاسر در حوزه معاونت آموزشی وزارت علوم قدردانی و تاکید کرد: در سال‌های گذشته به لحاظ آنچه باید اتفاق می‌افتاد، سال‌های پرمشغله‌ای بوده است. از دکتر خاکی صدیق نیز بابت پذیرش مسئولیت تشکر می‌کنم. خوشبختانه در وزارت علوم همدلی و همراهی خوبی در جریان است. عشق و علاقه متخصصان ما در برگشت به حوزه کاری قبلی خود یعنی آموزش و پژوهش، ستودنی است.


( ۱ )

نظر شما :